Obserwuj w Google News

Jak zadbać o zdrowy wygląd skóry? Wystarczy przygotować maskę z oleju kokosowego

2 min. czytania
09.03.2018 16:25
Zareaguj Reakcja

Olej kokosowy ma zbawienny wpływ na naszą urodę. Doskonale sprawdzi się do pielęgnacji twarzy. 

Olej kokosowy na twarzy
fot. Shutterstock.com

Olej kokosowy ma zbawienny wpływ na naszą urodę. Dlatego też często wykorzystywany jest w kosmetyce, choć nadal jego najbardziej popularnym zastosowaniem są potrawy. Obecnie olej kokosowy można kupić niemalże w każdym sklepie spożywczym, a jego cena waha się w granicach 10-15 złotych.

W tej cenie zazwyczaj dostaniemy jednak olej rafinowany, który nadaje się przede wszystkim do smażenia i uważany jest za tą z mniej zdrowych opcji najzdrowszego z tłuszczów. W kosmetyce sprawa ma się nieco inaczej. Olej kokosowy nierafinowany lepiej sprawdzi się w kwestiach urodowych.

Po olej kokosowy warto sięgnąć nie tylko do gotowania, ale przede wszystkim do pielęgnacji skóry. Wytwarza się go przez podgrzanie i przepuszczenie przez praskę miąższu orzecha kokosa. Jest on bogaty w witaminy i doskonale wchłania się w skórę. Dlatego też doskonale sprawdzi się w pielęgnacji twarzy, ale również całego ciała. Olej kokosowy jest również idealny do odbudowania zniszczonych włosów.

Zobacz także: Przez miesiąc jedli olej kokosowy. Wyniki eksperymentu były zaskakujące

Olej kokosowy na twarz

Olej kokosowy obecnie jest szeroko stosowany w kosmetyce. Zawiera dwa kwasy tłuszczowe: laurynowy i kaprylowy. Dzięki temu doskonale sprawdza się w walce z trądzikiem i wszelkimi zanieczyszczeniami, które pojawiają się na naszej twarzy. Oba te kwasy tłuszczowe są bowiem doskonałe w walce z drobnoustrojami, mianowicie bakteriami i grzybami, które są odpowiedzialne za tworzenie się wyprysków na naszej twarzy.

Zobacz także: Jak odbudować zniszczone włosy? Pomóc w tym może olej kokosowy

Olej kokosowy to naturalny krem nawilżający. Doskonale sprawdzi się w walce z wysuszoną skórą. Nie dość, że ją nawilży, to jeszcze sprawi, że będzie ona wyglądała świeżo i… młodziej. Olej kokosowy można stosować również na zmarszczki, ponieważ wzmacnia włókna kolagenowe, odpowiadające za młody wygląd skóry. Jednocześnie chroni naszą twarz przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: promieniowanie UV oraz zanieczyszczenia powietrza, stres i nieprawidłowa dieta.

Jak stosować olej kokosowy na twarz?

Olej kokosowy na twarz powinno się stosować na zasadzie maseczki. Najpierw skórę trzeba przemyć ciepłą wodą, a potem nałożyć na nią niewielką warstwę oleju kokosowego. Tak przygotowany opatrunek należy utrzymywać na twarzy przez 15 minut. Po tym czasie należy dokładnie umyć skórę. Olej kokosowy można jednak używać również zamiast kremu na dzień lub na noc. Trzeba jednak uważać na jego zbyt częste stosowanie, jeżeli nasza cera ma tendencję do przetłuszczania się.

Zobacz także: Wygląd twarzy wpływa na to, jak oceniają nas inni. Naukowcy opisują, w jaki sposób, w zależności od typu urody

Olej kokosowy jest naturalnym kosmetykiem, który doskonale sprawdza się do pielęgnacji skóry. Jest też idealną opcją dla wszelkich alergików, którzy mają uczulenia na różnego typu substancje chemiczne zawarte w drogeryjnych produktach do nawilżania twarzy. Olej kokosowy warto zatem używać nie tylko do smażenia, ale od czasu do czasu wykorzystać go również do cery.

Olej kokosowy na twarz

 

Autor: Katarzyna Leszczyńska