Obserwuj w Google News

Najpierw szampon czy odżywka? Dermatolog zdradza, gdzie najczęściej popełniamy błąd

2 min. czytania
15.03.2018 12:43
Zareaguj Reakcja

Najpierw szampon, poźniej odżywka? Jaka jest prawda na temat pielęgnacji włosów?

Pielęgnacja włosów
fot. Shutterstock

Oglądając reklamy produktów do pielęgnacji włosów, marzymy o tym, aby nasza fryzura była równie gęsta i błyszcząca jak ta widoczna na ekranie. Właśnie dlatego wiele kobiet chętnie poddaje się różnym zabiegom i stara się, aby włosy były odpowiednio odżywione. Podstawą jest oczywiście mycie włosów odżywką.

Zobacz także: Stylista fryzur gwiazd ostrzega przed tym zachowaniem. Niszczy włosy

W drogeriach można zobaczyć całą gamę produktów, które mają zapewnić włosom lepszy wygląd. Dzięki szerokiemu wyborowi, każdy ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Ale czy aby na pewno w poprawnej kolejności korzystamy z kosmetyków do pielęgnacji włosów? Okazuje się, że mycie włosów odżywką jest ważne i to w odpowiedniej kolejności!

Wygląda na to, że większość kobiet najpierw myje włosy szamponem, a później nakłada na nie różnego rodzaju odżywki i maski. Według specjalistów, jest to spory błąd, przez który włos nie jest w stanie wchłonąć odpowiedniej ilości substancji odżywczych. Dermatolożka z Uniwersytetu w Yale tłumaczy, dlaczego kolejność jest tak bardzo istotna. 

Odżywkę należy nałożyć na suche włosy, aby lepiej się wchłonęła. Nie chcemy, żeby woda i odżywka konkurowały o miejsce na włosie - powiedziała Mona Gohara.

Woda sprawia, że na włosie powstaje bariera, a odżywka, która powinna się wchłonąć, jedynie oblepia jego strukturę. Według dermatolożki wystarczy ta mała zmiana, aby mieć wymarzoną fryzurę. 

A Wy, w jakiej kolejności nakładacie szampon i odżywkę? ;)

Zobacz także: Olej kokosowy na włosy? Różnicę zauważysz już po krótkiej chwili

 

Autor: Anna Respondek