Obserwuj w Google News

Przestała pić napoje gazowane i zamieniła je na napój z kurkumą. Jakie efekty zauważyła?

2 min. czytania
23.11.2021 12:40
Zareaguj Reakcja

Ta kobieta nie była w stanie zastąpić napojów gazowanych do momentu, aż odkryła tzw. złote mleko. Piła je codziennie przez dwa tygodnie. Jak to na nią wpłynęło?

Odstawiła napoje gazowane i zaczęła pić napój z kurkumą. Jakie efekty zauważyła?
fot. Shutterstock

Gdy codziennie pijemy napoje gazowane, może być nam trudno je odstawić. Przekonała się o tym ta dziennikarka. Katy Anderson, która należy do redakcji portalu popsugar.co.uk, nie wyobrażała sobie życia bez dietetycznej coli. Piła ją każdego dnia i ostatecznie podjęła decyzję, że nie jest to dla niej do końca zdrowe. Postanowiła zmienić swoje nawyki i w tym celu poszukała zastępstwa dla gazowanego napoju. Wybór padł na popularne złote mleko. Co to za mikstura i dlaczego korzystnie wpływa na nasz organizm? Przekonajcie się sami.

Zobacz także:  Codziennie przez tydzień piłam wodę z kurkumą i imbirem. Jakie efekty zauważyłam?

Odstawiła napoje gazowane i zaczęła pić napój z kurkumą

Gazowane napoje są dość uzależniające, dlatego też nie jest łatwo je odstawić. Gdy z nich zrezygnujemy, możemy mieć wrażenie nieustannego pragnienia. Istnieją jednak sposoby na to, żeby sobie z tym poradzić.

Redakcja poleca

Jednym z takich trików podzieliła się Katy Anderson z popsugar.co.uk. Dziennikarka postanowiła codziennie rano przez dwa tygodnie pić tzw. złote mleko. Z czego składa się ta mikstura? 

Złote mleko to nic innego jak mleko krowie lub roślinne z dodatkiem kurkumy. Często łączy się je także z pieprzem, imbirem lub miodem, które mają potęgować działanie złocistej przyprawy i poprawiać smak napoju. 

Przede wszystkim była to mieszanka, która faktycznie posmakowała Katy. Dziennikarka przygotowywała sobie bowiem napój na bazie mleka migdałowego. Dodawała do niego również pieprz, który sprawiał, że jej organizm lepiej przyswajał kurkumę. Jakie efekty zauważyła? 

Zobacz także:  Przez tydzień piła szoty z kurkumy. Jak to wpłynęło na jej ciało i wygląd?

Piła złote mleko zamiast napojów gazowanych. Jakie efekty zauważyła?

Katy wskazała różnice pomiędzy dietetyczną colą a złotym mlekiem. Okazuje się, że odkąd sięgnęła po napój z kurkumą, zmniejszył się jej apetyt. Towarzyszyło jej uczucie sytości, ale nie miała wzdęć, które są częste u osób spożywających napoje gazowane. 

Dziennikarka odczuła też mniejsze bóle stawów, co w jej przypadku było o tyle istotne, że choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. Miała więcej energii, a jej brzuch stał się płaski. Mówi też, że nie sięgnęła więcej po gazowane napoje, a gdy miała na nie ochotę - zastępowała je jednorazowo np. kombuchą. 

Zobacz także:  Kombucha nie tylko dobrze smakuje, ale też sprawdza się w pielęgancji skóry. Jak jej używać?

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: popsugar.co.uk