Obserwuj w Google News

Przez rok nie piła alkoholu. Jak to wpłynęło na jej wygląd?

2 min. czytania
05.07.2022 09:32
Zareaguj Reakcja

Pewna dziennikarka postanowiła przeprowadzić eksperyment. Kobieta całkowicie wyeliminowała ze swojej diety alkohol - przez 12 miesięcy nie spożywała żadnych trunków. Efekty wyzwania przerosły jej najśmielsze oczekiwania.

Przez rok nie piła alkoholu. Jak to wpłynęło na jej wygląd?
fot. SHUTTERSTOCK

Co jakiś czas głośno robi się o osobach, które podejmują się żywieniowych wyzwań. Chcą one sprawdzić, jak wyeliminowanie jednego produktu z diety na kilka (a czasem nawet kilkadziesiąt) dni wpłynie na ich wygląd i zdrowie. Nie tak dawno pisaliśmy o dziennikarce, która nie jadła cukru przez miesiąc. Jakiś czas temu równie ciekawego wyzwania podjęła się Jenna Rosenstein, redaktorka serwisu "Harper's Bazaar". Kobieta postanowiła nie pić alkoholu przez rok. Jakie efekty eksperymentu zauważyła?

Redakcja poleca

Nie piła alkoholu przez rok

Pewnego dnia Jenna Rosenstein postanowiła, że na 12 miesięcy odstawi alkohol. Jednym z powodów podjęcia takiej decyzji było to, że niedawno została narzeczoną. Kobiecie zależało, żeby podczas planowania ślubu być w 100% trzeźwą. Ponadto chciała przekonać się, czy da radę oprzeć się pokusie i wytrzymać w swoim postanowieniu. Dziennikarka była również ciekawa, jak wyeliminowanie alkoholu z diety wpłynie na jej stan zdrowia, wagę oraz wygląd skóry.

Zobacz także:  Ta kobieta wygląda jak 17-latka. W rzeczywistości ma 31 lat i jest mamą trójki dzieci

Wcześniej Rosenstein miała w zwyczaju dość regularnie pić niewielkie ilości wina. Kobieta przyznała, że bardzo lubiła też drinki, ale nigdy nie spożywała ich częściej niż 3-4 razy w tygodniu. 

Przez rok nie piła alkoholu. Jak to wpłynęło na jej wygląd?

Wyniki eksperymentu przerosły jej oczekiwania. Odstawienie alkoholu i picie większej ilości wody pozytywnie wpłynęło m.in. na wygląd jej skóry. Cera stała się jaśniejsza i gładsza. Redaktorka zauważyła też, że zmniejszyły się jej cienie oraz obrzęki pod oczami, z którymi wcześniej miała dość spory problem. Również przebarwienia na twarzy stały się mniej widoczne.

Jenna Rosenstein napisała, że największa zmiana, jaką zauważyła po odstawieniu alkoholu, była związana jednak z jej ogólnym stanem zdrowia oraz samopoczuciem, które teraz jest znacznie lepsze. Dziennikarka zdradziła też, że podczas eksperymentu udało jej się sporo zaoszczędzić.

A wy podjęlibyście się podobnego wyzwania?

Zobacz także:  Magda Mołek pokazała twarz bez makijażu. Tego szczegółu pozazdrości jej wiele kobiet 

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/harpersbazaar.com/wizaz.pl