Obserwuj w Google News

Nie jadła cukru przez miesiąc. Efekty eksperymentu przerosły jej oczekiwania

3 min. czytania
21.10.2021 09:18
Zareaguj Reakcja

Esmerald Pellot to dziennikarka, która postanowiła podjąć niemałe wyzwanie. Na 30 dni całkowicie wyeliminowała ze swojej diety cukier. Jak ten miesięczny detoks od słodyczy wpłynął na jej zdrowie i wygląd?

Nie jadła cukru przez miesiąc. Jak to wpłynęło na jej zdrowie i wygląd?
fot. SHUTTERSTOCK

Dziennikarka przed rozpoczęciem miesięcznej kuracji uwielbiała wszelkie słodkości. Jak sama przyznaje, była nawet od nich uzależniona. Właśnie głównie z tego powodu zdecydowała się na przeprowadzenie tego eksperymentu. Esmerald Pellot zdradza, że choć całkowite wyeliminowanie z menu cukru wcale nie było proste, to jednak bez wątpienia uważa, że było warto.

Redakcja poleca

Przez miesiąc nie jadła cukru

Podczas eksperymentu dziennikarka nie spożywała żadnych pokarmów, które zawierały dodatek cukru. Chętnie natomiast sięgała po takie, w których składnik ten występuje naturalnie (na przykład owoce i warzywa) lub nie ma go wcale. Z diety usunęła również alkohol. 

Zobacz także:  Codziennie przez tydzień piła herbatę imbirową. Efekt ją rozczarował

Esmerald Pellot zdradziła, że pierwsze trzy dni kuracji były zdecydowanie najtrudniejsze. W tym czasie jedyne czego chciała to cukier, bo wiedziała, że nie może go mieć. Zaczęła nawet odczuwać bóle głowy. Ponadto stała się rozdrażniona i poirytowana. Dopiero około piątego dnia dziennikarka poczuła się nieco lepiej. 

Dla Pellot najłatwiejsze były dni od 11 do 20. Wreszcie poczuła motywację i chęć do kontynuowania kuracji. Ponadto zaczęła mieć więcej energii. Gotowanie posiłków w domu po pracy przestało być już takim męczącym i wyczerpującym zadaniem. Zdradziła również, że w tym okresie także lepiej jej się spało. Wstawała więc zadowolona i dumna ze swoich dotychczasowych osiągnięć.

Zobacz także:  Karolina Pisarek zdradziła, jak dba o figurę. Jaki jest sekret jej idealnej sylwetki?

Nie jadła cukru przez miesiąc. Jakie efekty zauważyła?

Dla dziennikarki prawdziwy test rozpoczął się między 21. a 30. dniem eksperymentu. Esmerald Pellot postanowiła wówczas spotkać się ze znajomymi, którzy - jak sama napisała - "nie są na diecie bezcukrowej i w rzeczywistości nie obchodzi ich, że nie je tego składnika".

Przyznała, że było jej bardzo ciężko, widząc jak jej przyjaciele objadają się słodyczami, podczas gdy ona mogła zjeść tylko grillowaną kukurydzę z ulicznego wózka, posiekane mango i kilka migdałów. Mimo to dała jednak radę wytrwać w swoim postanowieniu.

Ten detoks pozytywnie wpłynął na moje ciało, umysł i życie - podsumowała Esmerald Pellot.

Przede wszystkim dziennikarka po miesięcznej kuracji przestała być uzależniona od cukru. Jak sama napisała "nie czuje się już niewolnikiem swoich zachcianek". Ponadto znacznie poprawiła się jakość jej snu. Nie ma także większych problemów z zasypianiem. Kiedyś potrafiła przez godzinę przekręcać się z boku na bok, a teraz po 15 minutach "pada jak mucha". 

Ponadto dziennikarka ma więcej energii i przestała odczuwać zmęczenie w ciągu dnia. Dzięki temu ma więcej siły do robienia - jak sama to określa - niesamowitych rzeczy, które są dla niej dobre jak m.in. gotowanie większości posiłków w domu czy chodzenie na długie spacery. 

Przy okazji dziennikarce udało się zrzucić niemal 1,5 kg.

Esmerald Pellot zdradziła również, że eksperyment nauczył ją, jak ważna jest równowaga. Uważa, że nie ma powodu, żeby całkowicie rezygnować z cukru (chyba że lekarz zaleci inaczej), ale nie trzeba go jeść w takich ilościach, jak ona przed rozpoczęciem kuracji. Teraz bez wyrzutów sumienia pozwala sobie na ulubione słodkości, ale... z umiarem.

Zobacz także:  Na 6 tygodni zrezygnowała z każdego rodzaju oleju. To znacznie wpłynęło na jej wygląd

RadioZET.pl/littlethings.com/