Obserwuj w Google News

Przez te 4 błędy w makijażu oczu wyglądasz na zmęczoną. Skończ z nimi natychmiast

2 min. czytania
19.01.2021 15:15
Zareaguj Reakcja

Zauważyłaś, że mimo świeżo nałożonego makijażu twoja twarz wygląda na zmęczoną? Być może problem tkwi w nieodpowiednio dobranych kosmetykach lub niewłaściwej technice nakładania makijażu. Poniżej zdradzamy najczęstsze błędy, przez które dodajemy sobie lat i wyglądamy na niewyspane.

makijaż oczu
fot. Shutterstock

Makijaż oczu może nas postarzyć i sprawić, że będziemy wyglądały na wiecznie zmęczone. Aby uniknąć urodowej wpadki, radzimy zwrócić szczególną uwagę na metodę aplikacji i odpowiedni wybór kolorów produktów. Poznajcie szczegóły.

Redakcja poleca

Błędy w makijażu oczu

Cienie do powiek, kredka do oczu, eyeliner, tusz do rzęs - te 3 produkty stosujemy, podkreślając swoje spojrzenie. Praktycznie każda z nas ma je w swoich kosmetyczkach, ale niestety często używamy ich w nieodpowiedni sposób. Oto najczęstsze błędy w makijażu oczu, przed którymi przestrzegają nas wizażyści.

1. Nakładasz jasny cień nad załamaniem górnej powieki

Jasne, perłowe cienie do powiek czasami mogą przynieść nam więcej szkód niż pożytku. Wszystko przez to, że niewłaściwie je nakładamy. Uważaj, aby nie aplikować kosmetyku w okolicach załamania górnych powiek. W innym wypadku twoje oczy będą wyglądały na zmęczone, a poza tym niepotrzebnie uwydatnisz opadające powieki.

2. Nakładasz bronzer w nieodpowiedni sposób

Jak czytamy na portalu Papilot.pl, zbyt ciemny bronzer też może przyczynić się do uzyskania efektu zmęczonej twarzy. Zamiast ją rozświetlić i ożywić, podkreśli ziemistość cery i optycznie doda nam lat. Zamiast bronzera następnym razem użyj rozświetlacza nad kośćmi policzkowymi i pod łukami brwiowymi.

3. Nie rozcierasz kreski na dolnej linii rzęs

Stosujesz czarną kredkę do oczu? Jeśli tak, to pamiętaj, aby za każdym razem po naniesieniu kreski na dolnej linii rzęs delikatnie ją rozetrzeć. Niestety często o tym zapominamy, przez co nieświadomie uwydatniamy worki pod oczami.

4. Twoja kreska nad górną powieką opada w dół

Te z nas, które stosują eyeliner zamiast kredki, też narażone są na makijażową wpadkę. Najczęstszym błędem, jaki popełniamy podczas aplikacji kosmetyku, jest nieodpowiednie zakończenie kreski przy zewnętrznym kąciku oku. Przypominamy, że nigdy nie powinna ona opadać, tylko wznosić się ku górze. W przeciwnym razie nadasz swojemu spojrzeniu powagi i sprawisz, że będziesz wyglądała na niewyspaną.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.    

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia