Obserwuj w Google News

Na “zimową twarz” cierpi wiele osób. Sprawdź, czy ciebie również dopadła ta dolegliwość!

2 min. czytania
21.02.2019 12:13
Zareaguj Reakcja

Ta dolegliwość może dopaść każdego, kto odpowiednio nie dba o swoją skórę.

jak poradzić sobie z zimową twarzą
fot. Shutterstock

Jeśli w ciągu ostatnich kilku tygodni stan twojej cery bardzo się pogorszył, przyjrzyj się jej dokładnie. Jeśli skóra twarzy jest wysuszona i pojawia się na niej tłusty osad, którego bardzo trudno się pozbyć, bez wątpienia nabawiłeś się poważnej dolegliwości, na którą cierpi coraz więcej osób. Nazywana jest “zimową twarzą”. Na czym polega ta dolegliwość?

Zobacz także: Gwiazdy krytykują Burberry za kontrowersyjny projekt. Tego nikt się nie spodziewał!

Czym jest "zimowa twarz"?

Tak zwana "zimowa twarz" to efekt zmiennych temperatur oraz zanieczyszczenia powietrza, które nasila się podczas zimy. Objawia się wspomnianymi wcześniej objawami: przesuszoną skórą twarzy, na której pojawia się tłusty, trudny do zmycia osad. Jeśli zauważyłaś u siebie te objawy i chcesz poprawić wygląd swojej skóry, koniecznie przeczytaj dalej, co z nią zrobić.

“Zimowa twarz”- jak sobie z nią poradzić?

Jeśli zależy ci, aby cera stała się promienna, a twoja skóra bardziej gładka, koniecznie zabezpiecz skórę przed zimą. W celu zminimalizowania objawów “zimowej twarzy” warto wprowadzić kilka sprawdzonych trików do swojej pielęgnacji:

Zobacz także: Zara została oskarżona o rasizm. Chińczycy bojkotują markę!

 

Czarna sukienka to jeden z elementów garderoby, bez którego trudno byłoby nam się obejść. Nie dość, że jest uniwersalna, to jeszcze dodatkowo optycznie nas wyszczupli, a poza tym nigdy nie wyjdzie z mody.

Przegląd najmodniejszych czarnych sukienek tego sezonu!