Obserwuj w Google News

Moda adaptacyjna będzie nowością na Zalando. To coś dla osób z niepełnosprawnościami

2 min. czytania
23.10.2022 11:00
Zareaguj Reakcja

Jedna ze znanych sieci modowych postanowiła wprowadzić do sprzedaży ciekawe kolekcje ubrań. Będą dość nietypowe, ponieważ mają okazać wsparcie osobom z niepełnosprawnościami ciała. Co pojawi się w ofercie?

Sklep Zalando
fot. Shutterstock

Znane sieci odzieżowe zaskakują innowacyjnymi pomysłami. Te nie zawsze mają związek z nową technologią, a czasem są po prostu wynikiem empatii i doskonałej obserwacji rzeczywistości. Jakiś czas temu Zalando postanowiło wprowadzić do swojego sklepu kolekcje odzieży adaptacyjnej. Te dedykowane są osobom z niepełnosprawnościami.

Zobacz także:  Odtworzyła modną sukienkę, używając worków na śmieci. Na Instagramie wybuchli śmiechem

Zalando wprowadza kolekcje mody adaptacyjnej

Na stronie internetowej sieci Zalando można znaleźć wiele modnych ubrań. Do tej pory brakowało tam odzieży adaptacyjnej. Okazuje się, że teraz sieć postanowiła wprowadzić do oferty kolekcje właśnie tego typu.

O akcji zrobiło się głośno, ponieważ ma być to pierwsza kolekcja mody adaptacyjnej dostępna w tym miejscu. Tego typu ubrania przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnościami ciała. 

Redakcja poleca

W ofercie na Zalando pojawi się ponad 140 stylizacji od różnych marek własnych. Będą to m.in. produkty od Zign, Pier One, Anna Field, Yourturn czy Even&Odd. Ciekawym uzupełnieniem tego ma być kolekcja marki Tommy Hilfiger o nazwie Adaptive. Wśród bogatego zasobu asortymentu znajdziemy nie tylko ubrania, ale też buty i akcesoria.

Każdy z elementów odzieży adaptacyjnej dostosowany jest do życia osób, które mierzą się z problemem niepełnosprawności trwałej lub czasowej. Do 2025 roku dostęp do tego typu produktów ma być na Zalando już oczywistością. 

Czy moda adaptacyjna jest potrzebna?

Produkty związane z modą adaptacyjną wzbudzają duże zainteresowanie. Zalando już od kilku lat stara się o to, by wzbogacać swoją ofertę o odzież i dodatki tego typu.

Takie elementy odzieży są niezwykle potrzebne - przykładowo dzięki nim osoby na wózkach inwalidzkich mogą czuć się bardziej komfortowo. Ubrania z serii mody adaptacyjnej wykonywane są z tkanin przyjaznych sensorycznie, dopasowują się do pozycji siedzących, posiadają specjalne zapięcia i poddawane są badaniom.

Tworzenie typu kolekcji okazuje wsparcie na wielu płaszczyznach, a w przypadku czasowych niepełnosprawności pozwala szybciej dojść do zdrowia. 

modne ubrania i dodatki na 2021
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock