Obserwuj w Google News

Mydło potasowe - niezastąpiony kosmetyk do pielęgnacji skóry i włosów

2 min. czytania
07.08.2019 13:30
Zareaguj Reakcja

Mydło potasowe to kosmetyk pielęgnacyjny, który można stosować zarówno na skórę, jak i na włosy. Ma hipoalergiczne właściwości, dlatego osoby, które mają wrażliwą skórę, też mogą je używać. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie właściwości ma mydło potasowe oraz w jaki sposób należy je stosować.

Mydło
fot. Shutterstock

Mydło potasowe to jeden z dwóch rodzajów klasycznego szarego mydła. (Drugim rodzajem jest mydło sodowe). Doskonale sprawdza się zarówno w pielęgnacji, jak i w ogrodnictwie oraz jako środek piorący. Ten wielozadaniowy produkt stosowany jest od lat i wciąż nie ma sobie równych. Sprawdź, w jaki sposób można go używać w pielęgnacji skóry i włosów.

Redakcja poleca

Rodzaje mydeł

Do wyboru mamy wiele rodzajów mydeł, jednak każde z nich działa w inny sposób. Mydło może nie tylko oczyszczać skórę, ale też ją pielęgnować, a nawet leczyć. Wszystko zależy od tego, jakie substancje zawiera. Do najpopularniejszych mydeł, poza mydłem potasowym, należą:

Mydło potasowe - właściwości i zastosowanie

Mydło potasowe, inaczej nazywane Sapo kalinus FP X, to mieszanina soli potasowych kwasów tłuszczowych i wody. W jego składzie znajdziemy 4 składniki:

  • olej lniany,
  • wodorotlenek potasu,
  • etanol 96%,
  • wodę oczyszczoną.

Mydło potasowe jest miękkie, ma jasnożółty, żółtobrązowy lub brunatny odcień i swoją konsystencją przypomina galaretkę. Ze względu na jego skład, poleca się stosować je w przypadku cery tłustej i trądzikowej, gdyż działa ono wysuszająco. Ponadto mydło potasowe posiada właściwości antybakteryjne, hipoalergiczne, złuszczające.

Sposób użycia mydła potasowego jest bardzo prosty. Wystarczy połączyć je z wodą, a następnie oczyścić nim twarz, a potem zmyć pozostałości. Po zastosowaniu tego produktu, należy nanieść na skórę krem, który ją nawilży i odżywi.

W przypadku stosowania mydła potasowego na włosy, należy spienić i nanieść na całą długość kosmyków, a później zmyć wodą. Na koniec warto użyć maski lub odżywki.