Obserwuj w Google News

Mycie włosów metodą kubeczkową. Podpowiadamy, jaki szampon wybrać

2 min. czytania
01.03.2022 15:16
Zareaguj Reakcja

Metoda kubeczkowa to szybki i prosty sposób na mycie włosów. Gwarantuje oszczędność szamponu, a także dokładniejsze oczyszczenie skóry głowy. Sprawdźcie, jaki kosmetyk najlepiej sprawdzi się do wykonania tej pielęgnacji.

pielęgnacja włosów
fot. Shutterstock

Mycie pasm metodą kubeczkową jest dziecinnie proste. Polega to na wyczyszczeniu skóry głowy oraz włosów wytworzoną wcześniej pianą. Ten ekologiczny sposób ma wiele zalet nie tylko dla skóry głowy, ale również dla kosmyków. Dowiedzcie się, jaki szampon najlepiej sprawdzi się przy takiej pielęgnacji.

Zobacz także: Domowa maseczka oczyszczająca na twarz. Zrobisz ją w mniej niż 5 minut

Jaki szampon wybrać do metody kubeczkowej? Podpowiadamy

W metodzie kubeczkowej sprawdzi się każdy kosmetyk. Warto jednak postawić na taki w kostce. Produkt przypominający wyglądem mydło pieni się znacznie lepiej niż jego odpowiednik w płynie. Taki szampon można kupić w drogerii Super-Pharm za 15,99 zł.

Redakcja poleca

Produkt marki Biovax Botanic doskonale oczyszcza włosy i na długo pozostawia je świeże. Dodatkowo ułatwia rozczesywanie grubych pasm, a jego korzystne pH gwarantuje miękkie i gładkie kosmyki.

Screenshot 2022-03-01 at 11-10-42 Biovax Botanic 82 g
fot. superpharm.pl

Na jakich włosach warto stosować metodę kubeczkową? Podpowiadamy

Metoda kubeczkowa doskonale sprawdzi się w każdym rodzaju włosów. Doskonale oczyści skalp oraz pasma z zalegającego sebum. Ten sposób na pielęgnację włosów powinny wypróbować osoby, których kosmyki szybko się przetłuszczają oraz mają tendencję do podrażnień skóry głowy.

Zobacz także: Ten rozświetlający fluid mineralny to hit w makijażu. Kupisz go w Rossmannie za 10,99 zł

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pielęgnacji włosów
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock