Obserwuj w Google News

Mokra włoszka wraca do łask. Podpowiadamy, jak ją zrobić krok po kroku

2 min. czytania
30.03.2020 09:38
Zareaguj Reakcja

Mokra włoszka święciła triumfy w latach 80. i 90., a teraz powraca do łask w wielkim stylu! Jest łatwa do zrobienia, zajmuje niewiele czasu i można stworzyć ją samodzielnie w domu. Poznaj sprawdzony sposób na mokrą włoszkę.

mokra włoszka
fot. Shutterstock

Mokra włoszka to jedna z fryzur, na które decydują się szczególnie dziewczyny z cienkimi włosami półdługimi. Jak sama nazwa wskazuje, zapewnia efekt mokrych włosów i dodaje im objętości. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wykonać tę fryzurę.

Redakcja poleca

Mokra włoszka - jak ją zrobić?

Niektórzy błędnie twierdzą, że mokra włoszka to inaczej trwała ondulacja. Należy pamiętać, że mokra włoszka jest zabiegiem stylizacyjnym, którego efekty utrzymują się znacznie krócej. Ponadto mokra włoszka nie niszczy włosów tak bardzo jak trwała ondulacja.

Mokra włoszka, tak jak inne fryzury lat 80., dodaje włosom 100% objętości. Jeśli więc twoje kosmyki są z natury rzadkie i cienkie, to uczesanie będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Mokrą włoszkę należy robić po umyciu włosów, kiedy są jeszcze wilgotne. Wystarczy, że naniesiesz na całą długość włosów piankę, żel albo wosk, a na koniec wysuszysz je suszarką.

Kosmyki będą wyglądały jakby były mokre. Możesz je zaczesać do tyłu lub na boki. Wybór należy do ciebie. Taka fryzura powinna trzymać się cały dzień. Jeżeli chcesz, aby włosy były lśniące, nałóż na nie odrobinę wosku i gotowe!

Mokra włoszka świetnie sprawdzi się na włosach kręconych oraz falowanych. W przypadku włosów prostych efekt może być mniej trwały.

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!