Obserwuj w Google News

Paznokcie klepsydry to hit 2022 roku. Stały się popularne dzięki serialowi "Euforia"

2 min. czytania
26.01.2022 10:51
Zareaguj Reakcja

Serial "Euforia" niedawno wrócił z 2. sezonem i wyznacza trendy. Jednym z nich jest najmodniejsza stylizacja paznokci na 2022 rok.

Modne paznokcie 2022: paznokcie klepsydry to hit roku dzięki serialowi "Euforia"
fot. Shutterstock

W minionym roku wielką furorę robiły czarno-białe paznokcie. Wówczas w ten sposób wykonywaliśmy klasyczny french manicure lub checkered nails. Teraz czas na zupełnie nowy trend, który zyskał na popularności dzięki serialowi HBO pt. "Euforia". Okazuje się, że jedna z bohaterek produkcji nosiła tzw. paznokcie klepsydry i to właśnie one w najbliższych miesiącach będą podbijały salony kosmetyczne na całym świecie.

Zobacz także:  Były smoky eyes, teraz czas na smoky nails. Zadymione paznokcie są hitem 2022 roku

Modne paznokcie 2022: paznokcie klepsydry to hit roku dzięki serialowi "Euforia"

Portal glamourmagazine.co.uk donosi, że prawdziwym hitem 2022 roku będą paznokcie klepsydry. Nie chodzi jednak o kształt płytek, a o wzór, który powinien się na nich znaleźć. 

Redakcja poleca

Tego typu paznokcie powstały dzięki serialowi "Euforia". Bohaterka produkcji, Maddy, którą zagrała Alexa Demie, miała na swoich dłoniach właśnie taki manicure. Stylizacja została wymyślona przez charakteryzatorkę paznokci Natalie Minervę, która dobrała tego typu wzór do stylizacji gwiazdy w jednym z odcinków.

Paznokcie klepsydry w oryginale maluje się bezbarwnym lakierem, a potem po bokach płytek dorysowuje się wzorki czarną barwą. W ten sposób tworzymy na palcach kształt klepsydry. Możecie jednak wykorzystać do tego także biały lub mleczny lakier. Sami zobaczcie, jak instagramerki wykonują taki manicure. 

Zobacz także:  Animal nails będą hitem 2022 roku. Sprawdź, jak zrobić ten modny manicure

Modne paznokcie 2022

Absolutnym hitem 2022 roku są tzw. brudne paznokcie. Choć jest to kontrowersyjny trend, w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z brakiem czystości i prezentuje się rewelacyjnie.

Jeżeli jednak nie chcecie pozwolić sobie na ekstrawagancję, możecie zdecydować się na mniej wyraziste stylizacje. W najbliższych miesiącach warto bowiem stawiać również na stonowane kolory, np. na niebieskie paznokcie.

Zobacz także:  TOP 10 pomysłów na prezent dla fanek stylizacji paznokci. Te upominki im się spodobają

Modne paznokcie na 2022 rok: TOP 10 inspiracji prosto z Instagrama
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: glamourmagazine.co.uk