Obserwuj w Google News

Art deco nails to hit Instagrama. Modne paznokcie dla każdej kobiety

2 min. czytania
08.03.2021 12:56
Zareaguj Reakcja

Art deco to styl, który kojarzy nam się przede wszystkim z malarstwem i wystrojem wnętrz. Teraz przenosimy go także na paznokcie.

Modne szare paznokcie ze srebrnymi ozdobami w stylu art deco
fot. Shutterstock

Jeszcze kilka lat temu wszyscy mówiliśmy o powrocie art deco w aranżacji wnętrz. Teraz ten styl w sztuce będziemy oglądać także na paznokciach. To właśnie tego typu manicure stał się hitem Instagrama i coraz więcej kobiet chce się na niego zdecydować. Trzeba przyznać, że jest bardzo oryginalny. Niektóre wzory są naprawdę wyraziste i nadają się dla prawdziwych ekstrawertyczek. Również minimalistki potrafią jednak znaleźć w tym nurcie inspiracje do swojego manicure. Podpowiadamy 10 pomysłów na paznokcie w stylu art deco.

Zobacz także: Trendy paznokcie wiosna 2021. TOP 10 pomysłów na modny manicure

Modne paznokcie 2021: art deco nails to hit Instagrama

Art deco to styl w sztuce, który wywodzi się z lat 20. XX wieku. Kilka lat temu rozpoczęła się jego druga młodość. 

Redakcja poleca

Na art deco stawiamy przede wszystkim w wystroju wnętrz. Jego nazwa pochodzi od słowa "décoratif", które oznacza zdobienia. I to właśnie one są sednem tego nurtu w sztuce.

Art deco charakteryzuje się bowiem różnymi wzorami, przede wszystkim geometrycznymi. Dobrze tu sprawdzą się nieregularne linie, które możecie zrobić przy pomocy pasków na paznokciach

Bardzo ważne w tym stylu są również barwy. Dlatego nie może być to manicure, który będzie nudny kolorystycznie. Postawcie na mocne odcienie, z przewagą butelkowej zieleni i złota. Również modne w tym roku pastele sprawdzą się dobrze, jeżeli tylko nie będzie to jedna barwa.

Przedstawiamy 10 pomysłów na art deco nails. 

Zobacz także: Wavy nails to hit nadchodzącej wiosny. TOP 10 pomysłów na tego typu paznokcie 

Modne paznokcie 2021

Tego typu paznokcie mogą nieco przypominać równie modne w tym roku indie nails. Jeżeli natomiast nie chcecie mieć manicure, który aż tak rzuca się w oczy, możecie postawić na czarno-białe paznokcie lub minimalistyczne kontury na paznokciach

Panie, które wolą jednak delikatny manicure na wiosnę, powinny natomiast zdecydować się na perły na paznokciach lub bardziej klasyczny red french

Zobacz także: Przezroczyste paznokcie podbijają Instagram. TOP 7 pomysłów na tego typu manicure

Jakie paznokcie będą najmodniejsze w 2021 roku? Przedstawiamy 15 pomysłów na trendy manicure, które będą królowały w salonach kosmetycznych.

Modne paznokcie na 2021 rok. TOP 15 inspiracji prosto z Instagrama