Obserwuj w Google News

Łatwo je wykonać i robią wrażenie. Oto modne i eleganckie fryzury wieczorowe!

3 min. czytania
07.01.2020 09:32
Zareaguj Reakcja

Fryzury wieczorowe są podstawą wyglądu każdej osoby, która wybiera się na imprezę czy ważną wieczorną uroczystość. Jakie fryzury wieczorowe są najmodniejsze i na co zwrócić uwagę, decydując się na którąś?

Kobieta we fryzurze wieczorowej
fot. Shutterstock

Fryzury wieczorowe są doskonały uzupełnieniem wieczorowego stroju. Dopełniają look, który zagwarantuje ci efekt na każdej imprezie. Jakie fryzury wieczorowe są modne? Które pasują do jakich włosów i jakiego typu urody? Mamy dla was kilka wskazówek!

Redakcja poleca

Fryzury wieczorowe - porady

Fryzury wieczorowe powinny być przede wszystkim dopasowane do okazji - inaczej uczeszemy się na wesele, inaczej na bankiet, a inaczej na przyjęcie u znajomych. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie odpowiedni komfort - będziemy czuć się w swojej skórze dobrze, a nie tak, jakbyśmy się za bardzo przebrali.

Fryzury wieczorowe powinny pasować również do typu urody danej osoby i kształtu jej twarzy. Dzięki temu można za pomocą fryzury wieczorowej ukryć mankamenty bądź ewentualne niedoskonałości, które nam przeszkadzają. Zacznijmy więc od określenia kształtu twarzy, który pozwoli nam dopasować fryzurę wieczorową.

Zobacz także: Masz kompleks okrągłej twarzy? TOP 5 fryzur, dzięki którym ją wyszczuplisz

Fryzury wieczorowe dla różnych kształtów twarzy

Fryzury wieczorowe powinny być dopasowane do kształtu twarzy. O czym warto pamiętać?

1. Jeżeli masz szczupłą twarz, nieco wydłużoną, powinnaś postawić na fryzurę wieczorową, która doda ci objętości. Takie funkcje spełnią lekko falowane włosy albo warkocze w różnej konfiguracji. Możesz też śmiało postawić na fryzurę w postaci niskiego upięcia włosów.

2. Jeżeli masz okrągłą twarz, sprawdzi się u ciebie fryzura wieczorowa w postaci gładkiego upięcia. Możesz postawić na wysoko uczesanego kucyka. Wolisz rozpuszczone włosy? Postaw na lekki fale, które również dodadzą objętości twoim włosom, a w dodatku wysmuklą twarz.

Zobacz także: Jak zrobić loki prostownicą? To banalnie proste!

Fryzury wieczorowe - rodzaje

Fryzury wieczorowe powinny zdecydowanie różnić się od tych codziennych. Na wieczorne imprezy inaczej się ubieramy i malujemy, więc fryzura powinna być uzupełnieniem tego looku. Do połyskującej sukienki i mocnego makijażu pasują inne uczesania, niż na co dzień do pracy.

Jakie fryzury wieczorowe powinnaś brać pod uwagę?

1. Fale bądź loki. Jeżeli na co dzień nosisz proste włosy, odmianą dla ciebie będą delikatne fale albo loki. To fryzura, która sprawdzi się podczas wielu wieczornych imprez. Musimy jednak pamiętać, że idą na bankiet powinnyśmy zachować większy umiar w kręceniu bądź falowaniu włosów, niż np. wtedy, kiedy robimy loki lub fale, wybierając się na sylwestra.

2. Klasyczne fryzury wieczorowe. Nie ma nic złego w tym, że na wieczorne przyjęcie postawimy na gładko uczesanego, wysokiego kucyka lub eleganckiego koka. To ponadczasowe fryzury, które uwydatnią naszą buzię i odsłonią kreację. Świetnie sprawdzą się one w przypadku kobiet o wydatnych kościach policzkowych lub mocno zarysowanej szczęce. Idealnie też współgrają z bogatą biżuterią - odsłonią wiszące kolczyki czy spektakularną kolię.

3. Warkocze. To całkiem obszerna grupa fryzur, które sprawdzają się podczas wielu okazji. Warkocze mogą być upięte klasycznie - luźno opadając na plecy. Mogą być też dobierane, dobierane upięte na czubku głowie. Jeżeli lubisz warkocze, ale masz ochotę na odmianę, postaw na kłosa! To banalnie prosta fryzura, która na pewno zrobi wrażenie na twoich bliskich.

Niezależnie od tego, na jaką fryzurę wieczorową się skusisz, pamiętaj, żeby wyglądała inaczej niż twoje codzienne uczesania. Dzięki temu twój look będzie wyjątkowy, a wieczorna impreza niezapomniana.

Masz długie włosy i ochotę na ciekawą fryzurę? Mamy coś dla ciebie! Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!

Najpiękniejsze fryzury dla długich włosów