Obserwuj w Google News

Pantone ogłosił kolor 2022 roku. "Very Peri" będzie też hitem w koloryzacji włosów

2 min. czytania
10.12.2021 12:25
Zareaguj Reakcja

Instytut Pantone co roku ogłasza kolor, który będzie królował w kolejnych 12 miesiącach. Ten, który będzie hitem 2022, zagości także na naszych głowach.

Pantone ogłosił kolor 2022 roku. "Very Peri" będzie rządził w salonach fryzjerskich
fot. Shutterstock

Pantone to jeden z najbardziej znanych wzorników kolorystycznych. Co roku inspiruje twórców, którzy podążają za trendami w swoich dziełach. Miesiąc przed zakończeniem roku Instytut Pantone ogłasza, jaka barwa będzie dominowała w kolejnych 12 miesiącach. Tak też stało się tym razem. Właśnie poznaliśmy najmodniejszy kolor 2022 roku. Okazuje się, że będzie on królował także w salonach fryzjerskich. W tym roku nie zrezygnujemy bowiem z odważnych trendów i hitem nadal będą koloryzacje w stylu rainbow hair czy purple hair.

Zobacz także:  Miedziane włosy to hit tego roku. Mają jednak kilka istotnych minusów

Pantone ogłosił kolor 2022 roku

Instytut Pantone ogłosił, że kolorem roku 2022 będzie... "Very Peri". Jest to odcień bazujący na niebieskiej barwie, którą uwielbiają ludzie na całym świecie. 

Redakcja poleca

Nie jest to jednak klasyczny niebieski kolor. "Very Peri" to połączenie odcienia barwinkowego z fioletową czerwienią. Ma on charakteryzować ciekawość świata, dynamiczność i kreatywność. 

Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. Okazujemy beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha. Dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pozwala nam przyjąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nowe wizje, gdy piszemy na nowo nasze życie - napisał Instytut Pantone, uzasadniając swój wybór. 

Nic więc dziwnego, że ten kolor będzie dominował w 2022 roku. Okazuje się, że stanie się hitem nawet w salonach fryzjerskich. 

Zobacz także:  Te rzeczy będziemy nosić w 2022 roku. Oto 12 najgorętszych trendów kolejnych miesięcy

Modne fryzury 2022: "Very Peri" będzie rządził w salonach fryzjerskich

Choć "Very Peri" to ostra barwa, styliści będą namawiali swoje klientki na uzyskanie takiego koloru na ich głowie. 2022 rok będzie bowiem bardzo odważny, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju metamorfozy. 

Jeżeli lubicie stawiać na oryginalność, możecie zdecydować się na taki odcień na całych kosmykach. Gdy jednak chcecie tylko mieć modny akcent na swojej fryzurze, wówczas wystarczą same końcówki lub pojedyncze pasma. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji

Zobacz także:  Copper ginger to najmodniejsza koloryzacja tego lata. Zainspiruj się ulubionym trendem infulencerek

Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: popsugar.co.uk