Obserwuj w Google News

Shadowing to hit wiosny i lata 2021. Nowy trend podbija salony fryzjerskie

2 min. czytania
15.02.2021 15:20
Zareaguj Reakcja

Wydawać się może, że wiosna i lato sprzyjają jasnym kolorom włosów. W tym roku stawiamy na zmianę. Shadowing to nowy trend, który podbija salony fryzjerskie.

Piękna kobieta z przyciemnionymi włosami
fot. Shutterstock

Wiosna i lato kojarzą nam się przede wszystkim ze słonecznym blondem. Mało kto zatem spodziewał się trendu, jaki już niedługo opanuje wszystkie salony fryzjerskie. Okazuje się bowiem, że w najbliższych miesiącach prawdziwym hitem będzie shadowing, który jest przeciwieństwem rozjaśniania. Na czym konkretnie polega ten zabieg, jak włosy prezentują się po nim i przede wszystkim - komu pasuje? Poniżej przedstawiamy wam wszystko, co wiemy na temat shadowingu.

Zobacz także: Honey blonde to najmodniejszy kolor włosów wiosny i lata 2021. TOP 7 inspiracji

Modne fryzury 2021: shadowing to nowy trend fryzjerski

Shadowing to metoda koloryzacji, która polega na przyciemnianiu poszczególnych pasm włosów. Chodzi o to, żeby wydobyć z nich jak największą głębię danej barwy. 

Redakcja poleca

Właśnie dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie uzyskać najmodniejszy kolor włosów 2021 roku, jakim jest ciemna czekolada

Shadowing to jedna z technik farbowania włosów, wśród których możemy wymienić także znany nam wszystkim baleyage lub tradycyjne pasemka. Ta metoda koloryzacji polega jednak na malowaniu kosmyków na jeszcze ciemniejszą barwę tak, żeby uzyskać głęboki odcień. 

Tego typu farbowanie wykonuje się na ciemnych włosach. Jeżeli zatem jesteś szatynką lub brunetką, ta metoda jest idealna dla ciebie. Dzięki niej odświeżysz kolor na wiosnę, bez niszczącego pasma rozjaśniania.

Zobaczcie sami, jak rewelacyjnie ten efekt prezentuje się na włosach. 

Zobacz także: Butter blonde to najmodniejsza koloryzacja wiosny 2021. Jak wyglądają "maślane włosy"?

Modne fryzury 2021

Nie chcesz mieć ciemnych włosów, ale zależy ci na modnej fryzurze? Dobrą opcją dla ciebie będą toffee hair lub paryski blond. A jakie fryzury będą najmodniejsze w najbliższych miesiącach?

Niezależnie od barwy kosmyków warto postawić na mocne cięcie. W tym roku absolutnym hitem są cieniowane włosy typu shaggy hair lub modern mullet. Dobrze sprawdzą się też boby. Najmodniejsze wiosną i latem będą soft bob, choppy bob oraz modern inverted bob

Zobacz także: Fryzura z lat 60. wraca w wielkim stylu. Kobiety ją pokochały

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.

Modne fryzury damskie na 2021 rok. TOP 10 inspiracji dla każdej długości włosów

Stylzycia.radiozet.pl/Wiadomoscikosmetyczne.pl