Obserwuj w Google News

Miss Universe 2023. Uczestniczka z Pakistanu wybrała takie bikini. Jury oniemiało

2 min. czytania
20.11.2023 16:54
Zareaguj Reakcja

Konkurs Miss Universe 2023 już się zakończył. Tytuł najpiękniejszej kobiety powędrował tym razem do Sheynnis Palacios przedstawicielki Nikaragui. Starały się o niego reprezentantki z aż 84 państw. Wśród nich była Erica Robin z Pakistanu. Chociaż nie zajęła zaszczytnego, pierwszego miejsca, przykuła uwagę jury oraz widzów na całym świecie. Dlaczego?

Miss Universe 2023. Uczestniczka z Pakistanu
fot. MARVIN RECINOS/AFP/East News/Moises Castillo/Associated Press/East News

Miss Universe to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie konkursów piękności. Po raz pierwszy odbył się w 1952 roku. Od tej pory tradycja jest kontynuowana. Chociaż żadnej Polce nie udało się jak na razie zdobyć zaszczytnego tytułu, przedstawicielki naszego kraju trzy razy weszły do ścisłego finału.  Alicja Bobrowska w 1958 roku została okrzykniętą 4. wicemiss. Ten sam tytuł w 1986 roku powędrował do Brygidy Bziukiewicz. Największy sukces odniosła przedstawicielka Polski w 1989 roku. Wówczas Joanna Gapińska została 3. wicemiss.

Miss Universe 2023: To ona została okrzyknięta najpiękniejszą

Konkurs Miss Universe 2023 mamy już za sobą. Tym razem o tytuł najpiękniejszej kobiety ubiegały się kandydatki z aż 84 państw. Pierwsze miejsce i wyróżnienie zdobyła pochodząca z Nikaragui, Sheynnis Palacios. Jednak to nie o zwyciężczyni jest obecnie najgłośniej w mediach. Uwagę jury oraz widzów skradła bowiem Erica Robin, a więc przedstawicielka Pakistanu. To kraj, który po raz pierwszy wziął udział w zmaganiach.

EN_01603519_0227
fot. fot. MARVIN RECINOS/AFP/East News

Zobacz również:  Została mamą w wieku 15 lat. Teraz 21-latka spodziewa się czwartego dziecka

To ona skradła show. Takie bikini wybrała przedstawicielka Pakistanu

O Erice Robin głośno było jeszcze przed transmisją konkursu Miss Universe 2023. Kobieta w rozmowie z mediami zaznaczyła, że swoim udziałem w międzynarodowym konkursie piękności chciałaby zmienić postrzeganie Pakistanu, jako kraju zacofanego, ale jednocześnie oddać hołd swojej kulturze. „To wspaniałe uczucie reprezentować Pakistan, ale nie rozumiem, skąd bierze się ta reakcja. Myślę, że chodzi o to, że będę paradować w kostiumie kąpielowym w pokoju pełnym mężczyzn” – zaznaczyła Erica Robin w rozmowie z BBC.

Redakcja poleca

Przedstawicielka Pakistanu zaskoczyła jury swoim niekonwencjonalnym podejściem do strojów prezentowanych w czasie konkursu. Zaryzykowała i zamiast tradycyjnego, dwuczęściowego bikini, wybrała różowe burkini. Kostium okrywał ciało kandydatki do tytułu najpiękniejszej niemal całkowicie. To pierwsza taka kreacja w historii konkursu.

Nie przegap