Obserwuj w Google News

Mikropigmentacja - skuteczny sposób na przerzedzające się włosy. Na czym polega ten zabieg?

2 min. czytania
20.01.2020 15:06
Zareaguj Reakcja

Mikropigmentacja to nic innego jak zabieg zagęszczania włosów, na który decydują się osobę chcące ukryć łysienie. Problem ten dotyczy przede wszystkim mężczyzn, jednak kobiety również mają problemy z nadmiernym wypadaniem włosów. Z naszego artykułu dowiesz się, na czym dokładnie polega mikropigmentacja włosów, jakie daje efekty oraz ile kosztuje taki zabieg.

Mikropigmentacja
fot. Shutterstock

Mikropigmentacja skóry głowy jest w pełni bezpiecznym zabiegiem polegającym na zakamuflowaniu przerzedzających się włosów i łysiny. Zabieg ten przeprowadza się przy użyciu specjalnego urządzenia, za pomocą którego wtłacza się barwnik do skóry głowy. Symulacja mieszków włosowych.

Mikropigmentacja - co to jest?

Mikropigmentacja zwana również symulacją mieszków włosowych zapewnia efekt bujnej czupryny. Jeśli narzekasz na łysienie - np. łysienie plackowate, ten zabieg jest dla ciebie. Przerzedzenie włosów może być wynikiem stresu, nieodpowiedniej diety, chorób tarczycy czy zaburzeń hormonalnych.

Dzięki mikropigmentacji ukryjesz łysienie na zakolach, na czubku głowy, ukrycie łysienia plackowatego, przerzedzające się włosy u kobiet. Ponadto za pomocą mikropigmentacji można zagęścić brwi lub przeprowadzić ich pełną rekonstrukcję, zamaskować blizny w łuku brwiowym, a także zrekonstruować zarost na twarzy.

Zobacz także: Raspberry Bourbon - najmodniejszy kolor włosów na zimę!

Mikropigmentacja - efekty

Zaraz po zabiegu odcień pigmentu jest bardzo ciemny, jednak po kilku dniach kolor zaczyna się rozjaśniać i przybiera właściwy odcień w wyniku procesu złuszczania. Przez kilka dni po zabiegu nie można korzystać z kosmetyków z dodatkiem retinolu i zrezygnować z nadmiernego wysiłku fizycznego.

Skóra głowy w miejscu przeprowadzonej mikropigmentacji z czasem blednie. Efekty zabiegu mikropigmentacji trzymają się od 1,5 roku do 4 lat.

Mikropigmentacja - przeciwwskazania

Mikropigmentacja skóry głowy może być wykonywana niezależnie od tego, na jakim etapie utraty włosów jesteśmy. Są jednak pewne przeciwwskazania, które warto wziąć sobie do serca, by nie uniknąć efektów ubocznych. Nie powinno się przeprowadzać mikropigmentacji, jeżeli chorujesz na cukrzycę, masz reakcje alergiczne na barwniki, nowotwór, świeże blizny, poparzenia słoneczne, wybroczyny skórne, choroby skórne (np. łuszczycę, pokrzywkę) lub stosujesz poniższe leki:

  • uspokajające,
  • nasenne,
  • przeciwzakrzepowe,
  • sterydowe (trudniejsze gojenie),
  • przeciwzapalne,
  • antydepresyjne,
  • grzybobójcze i antybiotyki.

Z którym znakiem zodiaku powinieneś się związać? Sprawdź, kto jest miłością twojego życia!

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!