Obserwuj w Google News

Mezoterapia mikroigłowa - rewolucyjna metoda na piękną i zdrową skórę

3 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
14.05.2018 14:22
Zareaguj Reakcja

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg z dziedziny dermatologii estetycznej, który ma za zadanie dodać twojej skórze sprężystości, odmłodzić ją i poprawić owal twarzy. Mezoterapia mikroigłowa to sposób nie tylko na piękno, ale i zdrowie skóry. Poznaj szczegóły.

Mezoterapia mikroigłowa
fot. Shutterstock

Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest w gabinetach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych przez kosmetyczki, lekarzy medycyny estetycznej lub kosmetologów. Zabieg ten przeprowadza się za pomocą specjalnego rollera do mezoterapii. Wykonuje się go jedynie na twarzy, szyi i dekolcie.

Efekty widoczne są po około 5 zabiegach.

Zobacz także: Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o olejach w pielęgnacji skóry i włosów

Mezoterapia mikroigłowa to alternatywa dla dwóch innych metod. Są nimi mezoterapia bezigłowa i mezoterapia igłowa. Do każdej z nich wykorzystuje się inny sprzęt. Zabieg ten przeprowadzany jest za pomocą rollera, na którym znajdują się dyski z małymi igiełkami o długości około 0,2 milimetra. Wykorzystuje się je do przetransportowania cennych składników odżywczych

Mikronakłuwanie stymuluje naskórek, uaktywnia transport składników odżywczych i regeneruje skórę. To sprawia, że staje się ona jędrna, promienna i odmłodzona. Mezoterapia mikroigłowa rekomendowana jest osobom, których skóra jest wiotka, cienka, z widocznymi naczynkami.

Często poleca się też tę terapię osobom, które narzekają na opadające powieki i kąciki ust. Ta metoda sprawdza się też w przypadku trądziku i blizn potrądzikowych. Ale to nie wszystko. Mezoterapia mikroigłowa zwalcza również cellulit oraz rozstępy. Korzystają z niej też panie po ciąży, które chcą zrewitalizować swoje ciało.

Mezoterapia mikroigłowa - cena

Niestety mezoterapia mikroigłowa nie należy do najtańszych metod pielęgnacji skóry. Jest droższa od mezoterapii igłowej i bezigłowej. Jednak efekty mogą być tego warte. Oto przykładowy cennik znaleziony na stronie internetowej jednej z klinik medycyny estetycznej:

  • twarz - 250 zł – 300 zł
  • twarz + szyja - 400 zł
  • twarz + szyja + dekolt - 400 zł – 500zł
  • okolica oka - od 120 zł

Ceny tego zabiegu mogą się znacznie wahać. Wszystko zależy od tego, w jakim gabinecie wykonujemy mezoterapię. Nie warto jednak patrzeć wyłącznie na koszty. My polecamy skonsultować się ze znajomymi, którzy mogliby doradzić, na którego specjalistę się zdecydować. W tym celu można też stworzyć wątek na form internetowym lub przeczytać rekomendacje innych użytkowniczek z wcześniejszych wątków.

Mezoterapia mikroigłowa - przeciwwskazania

Mezoterapia mikroigłowa nie powinna być wykonywana w przypadku osób, które zmagają się z chorobami skóry, ale i nie tylko. Oto pełna lista przeciwwskazań, które warto wziąć sobie do serca:

  • choroby skóry,
  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • alergia na metale,
  • nowotwory,
  • cukrzyca,
  • przyjmowanie retinoidów,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • opryszczka,
  • nadmierna ilość brodawek i znamion,
  • stany alergiczne,
  • stany zapalne skóry.

Pamiętaj, że każdy specjalista przed zabiegiem ma obowiązek przeprowadzić z pacjentem krótki wywiad na temat jego wcześniejszych chorób i alergii. Na jego podstawie powinien przeprowadzić ostateczną decyzję, czy można zastosować tę metodę.

Warto dodać, że zabieg ten jest mało bolesny, jednak może wiązać się z pewnymi skutkami ubocznymi. Należą do nich zaczerwienienia, delikatne krwawienia i opuchlizna, ale już po kilku godzinach od zabiegu wszelkie niedogodności ustępują. O skutkach ubocznych informują też forumowiczki:

Po moim zabiegu przez dwa dni wyglądałam jak małe monstrum, czerwona i napuchnięta. Twarz trochę piekła ale nie odczuwałam bólu. Sam zabieg, nieprzyjemny ale do przeżycia. Robiłam bez znieczulenia i wytrzymałam chodź mam dość małą odporność na ból - napisała jedna z użytkowniczek na forum.

Czasami pacjentki zauważają, że skóra po za biegu zaczyna się łuszczyć, jednak tym też nie należy się przejmować. Jest to na szczęście krótkotrwały efekt uboczny, który szybko powinien zniknąć.

Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna

Do wyboru jest też mezoterapia mikroigłowa frakcyjna. Wykorzystuje się do niej urządzenie kontrolujące intensywność, głębokość i ilość mikronakłuć na skórze. Poprzez specjalne głowice przenosi się do skóry substancje rozjaśniające, preparaty nawilżające na bazie kwasu hialuronowego oraz substancje przeciwtrądzikowe.

Teoretycznie mezoterapię mikroigłową można stosować w każdym wieku. Poleca się ją jednak szczególnie osobom od 30. roku życia, u których widać już pierwsze oznaki starzenia oraz inne niedoskonałości. Osobom w wieku 30 lat zaleca się jednorazowy zabieg, a starszym pacjentom całą serię z racji tego, że terapia ta ma działanie liftingujące.

Autor: Martyna Wojciechowska