Obserwuj w Google News

Kreacja, w której Monroe zaśpiewała "Happy Birthday", powróciła. Ta gwiazda założyła ją na MET Gala 2022

2 min. czytania
04.05.2022 08:54
Zareaguj Reakcja

Marilyn Monroe to niekwestionowana ikona stylu. Jej kultowa "naked dress", w której zaśpiewała "Happy Birthday", powróciła podczas MET Gala 2022.

MET Gala 2022: Kim Kardashian w sukience Monroe 60 lat później. To w niej Marilyn zaśpiewała "Happy Birthday"
fot. BloomsburyAuctions/Splash/EAST NEWS

Historia mody pełna jest kobiet, dzięki którym niektóre kreacje zyskały miano kultowych. Absolutną królową pod tym względem jest Marilyn Monroe. Wszyscy pamiętamy jej kultową białą sukienkę, która zaczęła podwiewać, gdy aktorka stała na kratce wentylacyjnej. Jest jeszcze jedna stylizacja Marilyn, którą wszyscy wspominają do dziś. To "naked dress", w której Monroe zaśpiewała "Happy Birthday" podczas urodzin prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Teraz ta kreacja powróciła podczas MET Gala 2022.

Zobacz także:  Poznajcie sekret urody Marilyn Monroe. Miała swoje specjalne triki pielęgnacyjne

MET Gala 2022: Kim Kardashian w sukience Monroe 60 lat później. To w niej Marilyn zaśpiewała "Happy Birthday"

"Naked dress" to rodzaj sukienki, który dziś jest absolutnym hitem. Gdy jednak Marilyn Monroe śpiewała "Happy Birthday" w 1962 roku, jej kreacja została uznana za bardzo kontrowersyjną. Nic więc dziwnego, że było o niej naprawdę głośno.

Redakcja poleca

Sukienka z siatki i markizy, ozdobiona 6 tysiącami kryształów, w 2016 roku została kupiona przez Ripley's Believe It Or Not Museum na Florydzie. To właśnie tam zwiedzający mogli ją podziwiać, dopóki nie trafiła do garderoby Kim Kardashian. 

Celebrytka odważyła się na założenie tej kreacji jako pierwsza po Marilyn Monroe. Ubrana w kultową "naked dress" pojawiła się na czerwonym dywanie podczas MET Gala 2022 i zachwyciła zebranych. Żeby jednak nie zniszczyć oryginału, podczas przyjęcia przebrała się w replikę kreacji. Zobaczcie, jak wyglądała. 

Zobacz także:  Prawdziwy makijaż w stylu Marilyn Monroe. Zdradzamy tajniki jej piękna

"Naked dress" Marilyn Monroe na MET Gala 2022

Tematem przewodnim tegorocznej MET Gala był "Gilded Age", czyli "Złoty wiek". Jak zawsze gwiazdy znalazły swoje interpretacje motywu przewodniego. Blake Lively postawiła na suknię w architektonicznym stylu. Billie Eilish zdecydowała się nawiązać do XIX-wiecznych bali. Kim Kardashian postanowiła natomiast oddać hołd symbolowi Stanów Zjednoczonych.

Tym samym jedna z Kardashianek zdecydowała się na kultową kreację Marilyn Monroe. Jak sądzicie? Przebiła oryginał? 

Zobacz także: Te gwiazdy nie chciały mieć sukni ślubnej. Zdecydowały się na zupełnie inne kreacje

Księżna Diana
16 Zobacz galerię
fot. Eastnews

Źródło: dailymail.co.uk