Obserwuj w Google News

Maski w płachcie mogą zaszkodzić twojej skórze. Sprawdź, jakich składników unikać

2 min. czytania
22.02.2021 11:37
Zareaguj Reakcja

Maski w płachcie mają zapewnić naszej cerze nawilżenie, odżywienie i jędrność. Niestety często zdarza się, że tego typu produkty wywołują alergię skórną. Zdradzamy, z których propozycji powinnaś zrezygnować, aby w przyszłości uniknąć skutków ubocznych.

maseczka w płachcie
fot. Shutterstock

Wraz z nadejściem mody na koreańską pielęgnację niesamowitą popularność zdobyły maski w płachcie. W drogeriach znajdziemy wiele produktów dostosowanych do różnych typów cery. Choć producenci zapewniają, że są one w pełni bezpieczne dla skóry, w rzeczywistości często przynoszą więcej szkód niż pożytku. Sprawdź, które składniki niszczą twoją cerę.

Redakcja poleca

Maski w płachcie szkodzą skórze?

Maski w płachcie mają za zadanie natychmiast poprawić wygląd i kondycję naszej cery. Choć w mediach cieszą się dobrą opinią, niestety mają sporo wad. Wszystko przez chemiczne substancje, które szkodzą skórze.

Zanim skusisz się na zakup maski w płachcie, dokładnie przeczytaj opis na etykiecie. Może się bowiem okazać, że zawarte w niej składniki wywołują reakcje alergiczne, m.in. podrażnienia skóry, zaczerwienienia, swędzenie, a nawet obrzęk.

Do substancji uczulających zaliczamy: silikony, alkohol cetylowy, substancje akrylowe, politlenek etylenu, sztuczne aromaty, emulgatory oraz konserwanty. Niestety znajdziemy je w większości masek w płachcie.

Poza składem warto też zwrócić uwagę na opakowanie oraz materiał, z którego został wykonany dany wyrób. Jak informuje ofeminin.pl, większość propozycji dostępnych na rynku została wyprodukowana z syntetycznego tworzywa, którego nie odzyskuje się w procesie recyklingu. Jeżeli preferujesz ekologiczny styl życia i stawiasz na naturalność, polecamy ci stosować domowe maseczki na twarz.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia