Obserwuj w Google News

Doskonała na trądzik i łupież. Jakie jeszcze właściwości ma maseczka z truskawek?

3 min. czytania
17.05.2019 09:50
Zareaguj Reakcja

Maseczka z truskawek ma szereg cennych właściwości, które pomagają naszej skórze utrzymać jak najlepszą kondycję przez długi czas. Rozjaśnia przebarwienia, pomaga w walce z trądzikiem i jest doskonała na łupież. Jak stosować maseczkę z truskawek? Jak przygotować ją samodzielnie w domu?

Kosmetyki z truskawkami
fot. Shutterstock

Maseczka z truskawek jest łatwa do przygotowania w domu i posiada właściwości, które wspomogą nas w codziennej pielęgnacji skóry. Ale też włosów. Połączenie truskawek z innymi naturalnymi składnikami sprawia, że to jeden z najcenniejszych kosmetyków, jaki możemy mieć w swojej kosmetyczce. Jakie właściwości ma maseczka z truskawek i jak ją stosować?

Redakcja poleca

Maseczka z truskawek - właściwości

Maseczki z truskawek można stosować na skórę, ale też na włosy. Ze względu na zawartość odżywczych składników mają cenne właściwości, z których warto skorzystać. Co zawiera maseczka z truskawek?

  • witaminę C - rozjaśnia skórę
  • kwas salicylowy - działa złuszczająco
  • witaminy z grupy B - mają właściwości odżywiające skórę
  • witaminę PP - dotlenia skórę i sprawia, że przez długi czas jest ona jędrna, zdrowa i wygląda świeżo

Maseczka z truskawek - jak działa

Maseczka z truskawek doskonale działa na skórę i na włosy. Można stosować ją m.in. po to, żeby rozświetlić i rozjaśnić skórę. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C maseczka na truskawki polecana jest osobom, które borykają się z przebarwieniami.

W dodatku maseczka z truskawek pomaga w walce z trądzikiem. Wszystko ze względu na zawartość kwasu salicylowego, który działa jak naturalny peeling. Dzięki niemu możemy usunąć trądzik, niedoskonałości i przebarwienia.

Maseczkę z truskawek można także stosować na włosy. Daje sobie radę w walce z łupieżem, sprawia, że włosy są gładkie, lśniące i odżywione. To kosmetyk, który warto stosować na włosy zamiast chemicznych maseczek łatwo dostępnych w drogeriach.

Domowa maseczka z truskawek

Maseczkę z truskawek możesz zrobić w domu. Zobacz, jak ją wykonać.

  1. Maseczka z truskawek na cerę suchą - zmiksuj truskawki z 2 łyżkami miodu i łyżką śmietany kremówki. Następnie nałóż na twarz i zmyj później letnią wodą. Taka maseczka nawilża skórę i łagodzi podrażnienia.
  2. Maseczka z truskawek na cerę dojrzałą - wystarczy zmiksować owoce z łyżką oleju sojowego. Taka maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut. Taki kosmetyk rozświetla zmiany i spłyca zmarszczki.
  3. Maseczka z truskawek na cerę tłustą i trądzikową - truskawki rozgniatamy widelcem, a następnie dodajemy do nich ubite wcześniej białka z jaj. Nakładamy na twarz na ok. 20 minut, resztę zmywamy letnią wodą. Taka maseczka odświeża cerę, zwęża pory i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu sebum.
  4. Maseczkę na cerę zmęczoną. Wystarczy zgnieść truskawki z sokiem z cytryny. Taki kosmetyk rozjaśnia i ożywia cerę.

Zobacz także: Zagęszczanie włosów - sprawdź, która metoda będzie dla ciebie najlepsza!

Maseczka z truskawek na włosy

Maseczka z truskawek dobrze wpływa także na włosy. Sprawia, że są one lśniące, odżywione, w dodatku łatwo je rozczesać. Jak przygotować maseczkę z truskawek na włosy?

  • Na włosy suche warto zmieszać truskawki z rozgniecionym awokado. Taką maseczkę wcieramy w suche włosy, ale też w końcówki, a następnie zawijamy je w folię. Maseczkę z truskawek spłukujemy po 30 minutach.
  • Maseczka z truskawek nadaje się również na włosy tłuste. Wystarczy zmiksować 30 g truskawek i wetrzeć je we włosy.
  • Truskawki są skuteczne również w walce z łupieżem. Wystarczy zmieszać je z sokiem z cytryny i wmasować w skórę głowy. Całość spłukujemy po 30 minutach.

Maseczka z truskawek ma szereg cennych właściwości, ale też przede wszystkim jest to naturalny kosmetyk. Nie obciąża włosów i nie zawiera chemicznych substancji, które mogłyby te włosy niszczyć.

 

Pielęgnacja cery nie należy do najłatwiejszych. Jak odpowiednio o nią zadbać? Przede wszystkim eliminując najbardziej powszechne błędy w jej pielęgnacji.     

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery