Jak działa maseczka z awokado na włosy? To skuteczny kosmetyk naturalny
Maseczkę z awokado na włosy szybko przygotujesz w domu. A warto pamiętać o tym, że ten naturalny kosmetyk ma szereg cennych właściwości, które wpływają dobrze na kondycję naszych włosów, ale też na naszą skórę. Jak przygotować maseczkę z awokado na włosy?

Awokado zawiera szereg cennych elementów. Najważniejsze z nich to: witamina A, witamina C, witamina K, witamina E i kwas foliowy. Wpływają one nie tylko na nasze zdrowie, ale również na kondycję naszej skóry. Owoc ten doskonale nadaje się do przygotowania maseczki z awokado. Jak ją zrobić i jakie ma właściwości?
Maseczka z awokado na włosy - właściwości
Awokado przede wszystkim doskonale nadaje się do pielęgnacji włosów i skóry. Nic więc dziwnego, że kosmetyk, jakim jest maseczka z awokado na włosy, jest tak chętnie wykorzystywany przez osoby dbające o ich kondycję. Jakie właściwości ma maseczka z awokado na włosy?
- nawilża
- opóźnia procesy starzenia się
- regeneruje
- wygładza
- zapobiega wypadaniu włosów
- odżywia
Regularne stosowanie maseczki z awokado na włosy sprawia, że stają się one mocne, nie wypadają, nie łamią się. W dodatku łatwo się je rozczesuje. Jak przygotować maseczkę z awokado na włosy?
Maseczka z awokado na włosy - jak zrobić
Maseczka z awokado na włosy może mieć szereg różnych dodatków, od których zależy jej funkcjonalność. Jakie maseczki z awokado łatwo przygotować w domu?
1. Maseczka z awokado, olejem kokosowym i olejkiem rozmarynowym
Taka maseczka z awokado na włosy szczególnie sprawdzi się w momencie, kiedy nasze włosy są bardzo suche i mają skłonność do łamania się. Najpierw drążymy miąższ awokado, dodajemy do niego 2 łyżki rozpuszczonego oleju kokosowego i ok. 15 kropel olejku rozmarynowego. Całość blendujemy i następnie nakładamy na skórę głowy i włosy. Zostawiamy na 30 minut. Później spłukujemy maseczkę z awokado letnią wodą i myjemy głowę szamponem.
2. Maseczka z awokado, bananem i sokiem z aloesu
Ten kosmetyk doskonale sprawdzi się w przypadku rozdwajających się końcówek. Banana możemy rozgnieść widelcem, a następnie zblendować go z miąższem awokado. Do tego dodajemy trochę soku z aloesu. Zanim nałożymy maseczkę, lekko zwilżmy włosy. Odczekaj 20 minut, a później spłucz włosy i umyj je szamponem.
Zobacz także: Maseczka ze spiruliny na włosy - sposób na regenerację zniszczonych kosmyków
3. Maseczka z awokado z jajkiem, jogurtem naturalnym i olejem
Ta maseczka z awokado na włosy działa przede wszystkim odżywczo i regenerująco. Awokado mieszamy z łyżką jogurtu naturalnego, 1 jajkiem i 1 łyżką oleju. Miksturę możemy przygotować w blenderze. Zwilżamy włosy, nakładamy maseczkę, a po 30 minutach spłukujemy i myjemy całość szamponem.
4. Maseczka z awokado i miodu
Wystarczy połączyć miąższ połówki awokado z 1 łyżką miodu i łyżką wybranego przez siebie oleju. Blendujemy, a następnie nakładamy na włosy. Po 30 minutach tradycyjnie spłukujemy i myjemy głowę szamponem. Za pomocą takiej maseczki przede wszystkim zamkniemy łuski włosów i wygładzimy je.
Prócz maseczek na włosy warto stosować także odżywki. Te niedrogie kosmetyki znajdziemy w każdej drogerii. Jakie odzywki do włosów ze sklepów są najlepsze? Zobaczcie.
Odżywki do mycia włosów. Propozycje ze sklepów