Obserwuj w Google News

Na czym polega manicure kombinowany? To trend, który ma coraz więcej zwolenników

2 min. czytania
03.02.2020 15:42
Zareaguj Reakcja

Manicure kombinowany jest coraz częściej stosowany w wielu salonach kosmetycznych, a klientki coraz bardziej się do niego przekonują. Na czym polega i dlaczego warto go wypróbować?

Manicure
fot. Shutterstock

Manicure kombinowany zdobywa coraz większą popularność. Zabieg ten cieszy się zainteresowaniem dlatego, że nie ma innego, który dawałby tak estetyczne efekty!

Manicure kombinowany polega na tym, że zanim nałożymy na płytkę paznokcia kolorowy lakier, najpierw dokładnie ją przygotowujemy do manicure. Jest on polecany osobom, które stawiają na paznokcie hybrydowe, ale sprawdza się też w przypadku manicure przy użyciu tradycyjnych lakierów do paznokci. Jak wygląda manicure kombinowany i jak go zrobić?

Redakcja poleca

Manicure kombinowany - czym jest

Manicure kombinowany może być wykonywany w domu, ale tylko jeśli wcześniej przeszliśmy odpowiednie szkolenie dotyczące tego, jak go robić. Wszystko dlatego, że bardzo łatwo zrobić sobie przy nim krzywdę. Właśnie z tego powodu większość kobiet decyduje się na manicure kombinowany w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Manicure kombinowany to zabieg, w którym chodzi głównie o to, aby odpowiednio zadbać o skórki wokół paznokci. Zabieg ten obejmuje odsunięcie i wycięcie skórek, a także wyfrezowanie ich wokół paznokci. Nic dziwnego, że może być niebezpieczny. Podczas wyboru salonu, w którym będziemy wykonywać manicure kombinowany, musimy pamiętać o tym, aby to miejsce było sprawdzone i czyste. Wszelkie narzędzia takie, jak frezarka, cążki czy nożyczki muszą być odpowiednio przygotowane i wysterylizowane.

Odpowiednie zadbanie o skórki pozwala nam wykonać manicure "pod skórki". Oznacza to tyle, że manicure kombinowany pozwala nałożyć na płytkę paznokcia warstwę lakieru w taki sposób, że wychodzi ona spod skórek i nie ma przerwy między płytką a kolorem.

Zobacz także: Pastelowe paznokcie - przegląd najpiękniejszych propozycji idealnych na wiosnę!

Jak zrobić manicure kombinowany

Manicure kombinowany ma wiele zalet. Przede wszystkim dużo później widać na nim odrost. Sprawdza się to w przypadku noszenia hybrydy, której ciągłe robienie na nowo może znacząco zniszczyć płytkę paznokcia. Manicure kombinowany sprawia, że odrost widoczny jest dopiero po tygodniu i dzięki temu manicure możemy nosić dużo dłużej niż zwykły.

Jak zrobić manicure kombinowany? Potrzebne nam do tego specjalistyczne narzędzia do pielęgnacji paznokci i skórek - m.in. frezarka. Należy jednak pamiętać, że można sobie nią zrobić krzywdę, więc trzeba odsuwać nią skórki bardzo delikatnie. Jeżeli nie czujemy się na siłach, warto się w tym celu udać do salonu kosmetycznego.

Przydadzą nam się ponadto bloczek polerski, pilniki o różnej gradacji, ale też cążki do wycinania skórek. Zatem najpierw przygotowujemy odpowiednio płytkę, odsuwając z niej skórki i wycinając te, które wystają, a następnie nakładamy lakier hybrydowy standardowym sposobem nakładania hybrydy, ale jednocześnie dociągamy go aż do skórek, żeby nie było widać prześwitu między płytką a odpowiednim kolorem.

W sieci znajdziemy wiele tutoriali, z których możemy się nauczyć robić manicure kombinowany. One najlepiej pokażą nam, jak to wygląda krok po kroku.

Masz ochotę zaszaleć z manicure? Koniecznie wypróbuj wzorki na paznokcie! Które z nich są najmodniejsze? Zobaczcie! 

Wzorki na paznokcie