Obserwuj w Google News

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny dla kobiet w ciąży? Rozwiewamy wątpliwości

1 min. czytania
05.02.2021 10:55
Zareaguj Reakcja

Paznokcie hybrydowe stały się hitem ostatnich lat. Do ich zalet zaliczamy wyjątkową trwałość i piękny wygląd. Jednak czy ta technika zdobienia płytek jest w pełni bezpieczna dla kobiet w ciąży?

manicure hybrydowy
fot. Shutterstock

Aby wykonać manicure hybrydowy, potrzebne nam są specjalne lakiery, bazy oraz lampy UV lub LED, za pomocą których utwardzimy emalię na płytce. Mówi się, że ta metoda stylizacji paznokci jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, ale wciąż budzi ona spore obawy wśród kobiet w ciąży. Nie wiesz, czy spodziewając się dziecka, możesz stosować hybrydę? Najwyższy czas rozwiać wątpliwości na ten temat.

Redakcja poleca

Manicure hybrydowy w ciąży - czy jest bezpieczny?

W ostatnim czasie wiele mówiło się na temat lamp UV, które zdaniem niektórych mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jednak specjaliści zaprzeczają tym doniesieniom i twierdzą, że stosowanie tego rodzaju sprzętu nie powinno budzić kontrowersji, gdyż nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Dodają też, że nie ma przeciwwskazań do wykonywania hybrydy w ciąży.

Każda kobieta niezależnie od tego, jak bardzo zaawansowana jest jej ciąża, bez obaw może stosować hybrydę. Oczywiście pod warunkiem, że nie wystąpiła u niej reakcja alergiczna. Dodajmy, że osoby spodziewające się dziecka nie powinny używać preparatów zawierających substancje chemiczne takie jak formaldehyd, toluen czy ftalan dibutylu.

Przypomnijmy, że manicure hybrydowego nie powinny wykonywać wyłącznie te z nas, które mają zniszczone płytki, stany ropne, grzybicę lub drożdżycę.

Chcesz wypróbować oryginalny manicure? Postaw na wzorki!  

Wzorki na paznokcie