Obserwuj w Google News

Manicure hybrydowy krok po kroku. Zaoszczędzi czas i zachwyci efektem

Weronika Domoradzka
2 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
27.03.2018 15:42
Zareaguj Reakcja

Utrzymuje się nawet 3 tygodnie. Robi wrażenie

Kobieta z pomalowanymi paznokciami trzyma kubek
fot. Shutterstock

Manicure hybrydowy to nic innego jak manicure wykonany przy pomocy lakieru hybrydowego i lampy UV. Proces wymaga nałożenia trzech warstw - bazy UV, lakieru właściwego i "top coata". Każda z nich po nałożeniu utwardzana jest właśnie pod lampą UV lub LED.

Zobacz także: Olejek rycynowy na paznokcie - jak działa i kiedy go używać?

Zestaw do manicure hybrydowego

W taki zestaw można zaopatrzyć się w wielu galeriach handlowych. Są tam specjalne stoiska, które oferują całą gamę lakierów hybrydowych i całych zestawów. Cena takiego startera waha się w granicach 150-200 zł.

 

Na taki manicure można zapisać się do salonu kosmetycznego, ale też można go wykonać w domu. Najpierw odpowiednio przygotowujemy płytkę paznokcia – piłujemy, odtłuszczamy, matowimy paznokcie i odsuwamy skórki.

  • Baza

Po przygotowaniu płytki nakładamy bazę i utwardzamy ją pod lampą. Czas utwardzania zależy od jej mocy.

  • Lakier

Utwardzoną bazę pokrywamy lakierem hybrydowym. W zależności od tego, jak dużo pigmentu posiada lakier, nakładamy jedną albo dwie warstwy. Na tym etapie również utwardzamy lakier pod lampą UV.

  • Top

Aby zabezpieczyć manicure hybrydowy, nakładamy top. I tę warstwę też utwardzamy.

Manicure hybrydowy ma tę zaletę, że nie odpryskuje, nie rysuje się i trzyma na paznokciach nawet do 3 tygodni. Porządnie wykonany pozwala nam zaoszczędzić czas. Do tego bardzo dobrze się prezentuje – błyszczy bardziej niż zwykłe lakiery.

Jak usuwać manicure hybrydowy

Lakier hybrydowy usuwa się za pomocą acetonu. Jednak najpierw trzeba spiłować wierzchnią warstwę manicure i dopiero później obłożyć paznokcie wacikami nasączonymi płynem z acetonem. Po kilku minutach w takim „okładzie” lakier powinien „odejść” od płytki paznokcia.  

Czy manicure hybrydowy jest niebezpieczny?

Ostatnio pojawiło się wiele informacji na temat tego, że używanie lamp UV, które utrwalają manicure hybrydowy, może powodować raka. Z samej lampy podczas malowania paznokci korzystamy dość krótko, ale należy mieć z tyłu głowy, że może ona przyspieszać procesy starzenia skóry, a jej częsty kontakt z promieniami UV nie jest zdrowy. Dermatolodzy zalecają, aby nie używać jej dłużej niż 8 minut.

Niezbyt dobre dla naszej płytki paznokciowej jest również moczenie jej w acetonie. Przez to może stać się ona cienka i nieodporna na zniszczenia.

 

Autor: Paulina Ermel