Obserwuj w Google News

Jeżeli malujesz się w ten sposób, dodajesz sobie kilkanaście lat. Taki makijaż postarza

2 min. czytania
20.09.2021 15:20
Zareaguj Reakcja

Makijaż może znacznie poprawić nasz wygląd, ale też niestety mu zaszkodzić. Wszystko zależy od tego, czy popełnimy poniższe błędy podczas malowania.

Makijaż, który postarza. Możesz dodać sobie nim kilkanaście lat
fot. Shutterstock

Jeżeli chcecie, żeby makijaż poprawił wasz wygląd, powinnyście dobrać go do typu urody. Oczywiście nie każda z nas jest make-upową profesjonalistką. Większość kobiet z reguły stosuje kilka kosmetyków, dzięki którym chce poprawić swoją codzienną prezencję. Problem polega jednak na tym, że właśnie w nakładaniu tych podstawowych produktów możemy popełnić największy błąd, który przyniesie skutki odwrotne do zamierzonych. Zobaczcie, czego unikać, żeby nie postarzyć się makijażem o kilkanaście lat.

Zobacz także:  Te produkty spożywcze postarzają. Lepiej wyeliminuj je ze swojej diety

Makijaż, który postarza. Możesz dodać sobie nim kilkanaście lat

Portal kobietamag.pl przedstawił błędy makijażowe, którymi kobiety dodają sobie lat. Mogą nas postarzyć nawet o dekadę. 

Redakcja poleca

1. Za dużo podkładu

Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze w makijażu jest odpowiednie rozświetlenie skóry. To właśnie dzięki temu nasza cera będzie promienna i zacznie wyglądać młodo. Jeżeli nałożymy na twarz zbyt dużą ilość podkładu, przygasi on naturalną jasność skóry, a tym samym nas postarzy. Zwłaszcza wtedy, gdy z reguły mamy matową i suchą cerę. 

2. Ciemna szminka

Oczywiście w przypadku makijażu wieczorowego czerwone i bordowe pomadki wydają się sexy. Na co dzień jednak warto z nich zrezygnować. Ciemny odcień ust doda lat każdej kobiecie. Jasne barwy sprawią natomiast, że usta wydadzą się pełniejsze i jednocześnie cała nasza twarz zacznie prezentować się młodo. 

Zobacz także:  Co zrobić, żeby podkład krył lepiej? Wypróbuj ten prosty trik z TikToka

3. Puder matujący

Wykończenie makijażu pudrem matującym jest nawykiem wielu kobiet. Niestety nie wpływa on korzystnie na wygląd naszej cery. Nie dość, że podobnie jak podkład nie odbija światła, to jeszcze może wejść pomiędzy bruzdy i zmarszczki, znacznie je uwydatniając. 

4. Konturówka do ust

Zbyt wyrazisty kontur ust już dawno jest passe. W dodatku może dodać nam lat, co jest związane z wcześniejszym punktem o pomadce. Gdy za bardzo podkreślimy nasze wargi, będą wyglądały na zaciśnięte. Przez to cała twarz może nabrać grymasu i jednocześnie zacznie prezentować się starzej. 

5. Tuszowanie dolnych rzęs i zbyt ciemne brwi

Zbyt ciemna oprawa powiek również nie wpływa korzystnie na wygląd naszej twarzy. Może bowiem podkreślić cienie na skórze oraz zmniejszyć oczy, uwydatniając zmarszczki wokół nich. Właśnie dlatego lepiej zrezygnować z tuszowania dolnych rzęs, a do górnych użyć mocno podkręcającego kosmetyku. Podobnie jest z brwiami. Zbyt ciemne będą wyglądać sztucznie i sprawią, że cała twarz zacznie prezentować się staro. 

Zobacz także:  Taki makijaż przeraża mężczyzn. Jeden z tych elementów mocno was zaskoczy

Źródło: kobietamag.pl