Obserwuj w Google News

Ludzie przecierają oczy ze zdumienia, gdy widzą jej długie włosy. „Większość moich znajomych nazywa mnie Roszpunką”

3 min. czytania
09.11.2023 16:01
Zareaguj Reakcja

Wiele kobiet marzy o długich, lśniących włosach. Inna Holovina zapuszcza swoje pasma aż od 27 lat. "Jestem z nich bardzo dumna" - przyznaje 36-latka oraz zdradza tajniki ich codziennej pielęgnacji.

Ma włosy niemal do ziemi, tak o nie dba
fot. instagram.com/holinnochka

Piękne, zadbane włosy to nasza wizytówka. Są kobiety, które preferują krótsze fryzury, jak i takie, które za żadne skarby nie chcą zrezygnować ze swoich długich kosmyków. Zapuszczanie włosów wymaga jednak dużej cierpliwości, ale też i systematyczności w ich regularnej pielęgnacji. To jednak nie zraża niektórych pań w spełnieniu swojego marzenia o idealnej fryzurze.

Inna Holovina, o której napisał portal dailystar.co.uk to 37-letnia prawniczka i mama dwójki dzieci. Kobieta zapuszcza swoje włosy, odkąd skończyła dziewięć lat. Obecnie prowadzi konto na Instagramie o nazwie "holinnochka", na którym możemy podziwiać jej długie pasma sięgające niemal do ziemi. Na swoim profilu dzieli się również wskazówkami dotyczącymi dbania o włosy.

Redakcja poleca

Ma włosy niemal do ziemi. Mówi jak o nie dba

Każdy, kto próbował choć raz zapuszczać włosy wie, z jakim wysiłkiem się to wiąże. Po pierwsze nieraz, inspirując się różnymi trendami, wręcz korci nas, aby nieco ściąć swoje kosmyki. Po drugie pielęgnacja takich włosów często jest dużo bardziej czasochłonna, niż gdy mamy do czynienia z krótszą fryzurą.

Jak podkreśla Inna, zwykle na pielęgnację swoich włosów przeznacza dwie godziny dziennie. "Naprawdę nie uważam, że ten czas jest poświęceniem, kocham swoje włosy, są częścią mnie" - cytuje kobietę dailystar.co.uk. Poranek zaczyna od ich dokładnego rozczesania. Ułatwia jej to specjalna odżywka. To samo robi wieczorem. Dodatkowo końcówki smaruje olejkiem. Przed pójściem spać związuje włosy w warkocz i nakłada na nie jedwabny czepek.

Inna nie żałuje również pieniędzy na szampony, maski czy balsamy do włosów. Te o pojemności jednego litra zwykle zużywa w ciągu czterech miesięcy. Swoje pasma myje co 3-4 dni. Dba również o ich odpowiednie nawilżenie. Przeważnie suszy włosy w naturalny sposób, co zajmuje jej ok. pół godziny. Sięga po suszarkę tylko wtedy, gdy musi pilnie wyjść z domu. Poza tym, aby wzmocnić końce, skraca włosy o centymetr dwa razy w roku. Kobieta podkreśla również, że w uzyskaniu pięknych i zdrowych pasm równie ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta. Istotne jest także to, aby używać kosmetyków dopasowanych do konkretnego typu włosów.

Zobacz także: Popełniasz ten błąd po myciu włosów? Łupież i krosty niemal gwarantowane

Ma długie i piękne włosy. Ludzie nie mogą wyjść z podziwu

37-latka dodaje, że to dzięki mamie postanowiła zapuszczać włosy: "Moja mama od dzieciństwa zaszczepiła we mnie miłość do długich włosów, więc nie ścinałam ich ze względu na nią, a potem uświadomiłam sobie, że posiadanie naturalnych, zdrowych i długich włosów to rzadkość".

Kobieta może liczyć na wiele pochlebnych słów od internautów, którzy na co dzień obserwują jej profil. Nawet jeśli zdarzają się jakieś niepochlebne komentarze, stara się nimi nie przejmować. Cieszy się, że może być inspiracją dla wielu kobiet, które idą w jej ślady i decydują się na długie włosy tak jak ona.   

Nie przegap
zioła-na-mocne-i-zdrowe-wlosy-galeria_
4 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Chiociolla