Obserwuj w Google News

Ma 26 lat i pracuje jako murarka. Mężczyźni uważają, że jest przez to "nieatrakcyjna"

2 min. czytania
07.02.2022 09:57
Zareaguj Reakcja

Darcie Richards to 26-latka, która pracuje jako murarka. Nieustannie jednak pod swoim adresem słyszy, że jest "za słaba", by wykonywać ten zawód. Brytyjka skutecznie przełamuje stereotypy i inspiruje kobiety na całym świecie.

Ma 26 lat i pracuje jako murarka. Mężczyźni uważają, że jest przez to "nieatrakcyjna"
fot. SHUTTERSTOCK

Darcie Richards od lat udowadnia, że każdy zawód, nawet ten związany z ciężką pracą fizyczną, mogą wykonywać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Brytyjka stała się przez to inspiracją dla dziewczyn na całym świecie, które podziwiają jej determinację. Nieustannie spotyka się jednak z zarzutami, że jest "za słaba na bycie murarką", a dodatkowo wybrany przez nią zawód sprawia, że jest "nieatrakcyjna". Darcie ma dość bycia osądzaną tylko dlatego, że pracuje w branży zdominowanej przez mężczyzn. Na swoich profilach w mediach społecznościowych skutecznie walczy z tym stereotypem.

Zobacz także:  Seksowna babcia podbija TikToka. Ta kobieta udowadnia, że wiek to tylko liczba

Ma 26 lat i pracuje jako murarka. Kim jest Darcie Richards?

Darcie Richards pochodzi z Old Buckenham, niewielkiej wsi w hrabstwie Norfolk, położonej około 135 km od Londynu. 26-latka cieszy się ogromną popularnością w sieci - jej konto na TikToku, na którym udało jej się uzbierać 6,6 mln polubień, obserwuje ponad 213 tys. osób. Kobieta dzieli się tam przede wszystkim urywkami ze swojego życia codziennego. Pokazuje, jak wygląda jej praca w branży zdominowanej przez mężczyzn.

Robię to dla dziewczyn - czytamy w opisie jej profilu.

Murarka stała się inspiracją dla kobiet na całym świecie. Wiele z nich podziwia ją, że tak dobrze odnalazła się w branży zdominowanej przez mężczyzn. 

Setki dziewczyn napisało mi, że jestem dla nich inspiracją. Uważają, że to, co robię jest niesamowite i zamierzają zrobić to samo. Połowa moich obserwujących to mężczyźni, którzy są szczęśliwi, widząc, jak wchodzimy do branży - mówi Richards.

Darcie Richards pracuje jako murarka. Mężczyźni uważają, że jest przez to "nieatrakcyjna"

Zamieszczane przez Richards nagrania na TikToku sprawiły, że zaczęła spotykać się z nieprzychylnymi komentarzami od mężczyzn. Niektórzy uważają, że jest "niewystarczająco silna" i "zbyt wolna", żeby wykonywać ten zawód. Część dodatkowo twierdzi, że bycie murarką sprawia, że kobieta jest mało atrakcyjna.

Zobacz także:  Została uznana za najseksowniejszą kasjerkę na świecie. Ludzie chcą robić zakupy tylko u niej

Widzą dziewczynę i myślą, że to żałosne lub że chcę być w centrum uwagi. Uważają, że nie jestem wystarczająco silna lub jestem zbyt powolna. Jeden mężczyzna powiedział nawet, że to nieatrakcyjne - skomentowała murarka.

Brytyjka walczy jednak z seksizmem i krzywdzącymi stereotypami. Na przekór hejterom pokazuje się w różowym kasku i kamizelce odblaskowej, eksponując swoje piękne blond włosy. 

Bycie kobietą i bycie w tym zawodzie jest naprawdę trudne. To nie jest rodzaj pracy, w której można przyjść i po prostu włóczyć się przez cały dzień. Trudno jest przetrwać każdy dzień - powiedziała Richards.

A wy co sądzicie o 26-letniej murarce?

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/thesun.co.uk