Ludzie dopiero w tym wieku stają się zadowoleni ze swojego wyglądu. To kwestia dojrzałości
Ludzie z reguły nie są zadowoleni ze swojego wyglądu. Jest jednak pewna granica wieku, po której patrzą na swoje ciało z przychylnością.

Z reguły jest tak, że nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu. Nawet najbardziej urodziwi ludzie znajdą w sobie jakieś mankamenty, które im przeszkadzają. Kobiety z prostymi włosami chcą mieć bajeczne loki, panie z kręciołkami na głowie wolą proste pasma. Za dużo w biodrach, za mało w piersiach - tego typu rzeczy można wymieniać bez końca. Najnowsze wyniki badań wykazały jednak, że im jesteśmy starsze, tym przychylniej podchodzimy do swojego odbicia w lustrze. Zobaczcie, jaka granica wieku jest tą magiczną.
Zobacz także: Te części ciała wprawiają kobiety w kompleksy. Okazuje się, że faceci je uwielbiają
Kiedy ludzie stają się zadowoleni ze swojego wyglądu?
Portal theguardian.com donosi, że naukowcy z dwóch uniwersytetów w Australii oraz z uniwersytetu w Nowej Zelandii połączyli siły, żeby przeprowadzić badania nad satysfakcją ludzi z ich wyglądu. Wyniki były co najmniej zaskakujące.
Badania trwały przez 6 lat. W tym czasie 15 tysięcy ochotników poddano eksperymentowi. Była to grupa zarówno kobiet, jak i mężczyzn w wieku 18-94 lat.
Najbardziej zaskakujące są oczywiście wyniki dotyczące pań. Okazuje się, że swoje ciało zaczynamy akceptować dopiero po 60. roku życia. Z kolei w przypadku mężczyzn ta granica waha się między 59. a 64. rokiem życia. Zdaniem uczonych może to mieć wiele wspólnego z dojrzałością.
Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, właśnie ta granica wieku jest przełomowa, jeżeli chodzi o akceptację samych siebie. Wówczas zaczynają zwracać o wiele większą uwagę na swoje zdrowie i stan ducha, a dopiero w następnej kolejności na wygląd.
Zobacz także: Jak Polacy oceniają swój wygląd? Najnowsze wyniki badań nie napawają optymizmem
Kiedy ludzie są najmniej zadowoleni ze swojego wyglądu?
Badania wykazały także, kiedy jesteśmy najmniej zadowoleni ze swojego wyglądu. Okazuje się, że w przypadku kobiet są to dwa okresy - między 19. a 24. rokiem życia i między 34. a 39. rokiem życia.
Panowie mają tylko jeden etap, kiedy są szczególnie niezadowoleni ze swojej tężyzny fizycznej. Jest to przedział wiekowy 44-49 lat. Nic więc dziwnego, że w ich przypadku właśnie wtedy mniej więcej mówi się o "kryzysie wieku średniego".
Zobacz także: Mężczyźni też miewają kompleksy. Do tych nigdy się nie przyznają
Źródło: theguardian.com