Obserwuj w Google News

Ma 76 lat, a wygląda o dekady młodziej. Zdradziła, jak dba o siebie na co dzień

2 min. czytania
31.10.2023 12:40
Zareaguj Reakcja

Carolyn skoczyła 76 lat, jednak patrząc na jej zdjęcia, aż trudno w to uwierzyć. Kobieta zachwyca nienaganną sylwetką, a wiele osób wręcz zachodzi w głowę, w czym tkwi sekret jej młodego wyglądu.

Ma 76 lat i zachwyca młodym wyglądem
fot. Instagram.com/sweetlifeaus

Walka z upływającym czasem wydaje się trudna, ale dzięki prowadzeniu zdrowego stylu życia możemy znacznie dłużej cieszyć się dobrym samopoczuciem. Wiele dojrzałych influencerek działających w sieci udowadnia, że wiek to tylko liczby, a odpowiednia dieta czy aktywność fizyczna, mogą pomóc nam zachować dobrą kondycję bez względu na lata w dowodzie.

Niedawno głośno było o pochodzącej z Autralii - Lesley. Kobieta w wieku 64 lat może pochwalić się szczupłą, wysportowaną sylwetką, co zawdzięcza m.in. codziennym treningom. Portal thesun.co.uk napisał także o innej influencerce, dla której czas się zatrzymał.76-letnia Carolyn zupełnie nie wygląda na swój wiek. Ostatnio zdradziła, co pomaga jej na co dzień w zachowaniu doskonałej formy.

Redakcja poleca

Skończyła 76 lat. Wygląda znacznie młodziej

Carolyn ma już czworo wnucząt, ale wiele osób nie może uwierzyć w to, że kobieta jest już babcią. Wszystko przez jej młodzieńczy wygląd. Kiedy miała 40 lat, zdiagnozowano u niej stan przedcukrzycowy. To zmusiło ją do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Wtedy kobieta podjęła decyzję o całkowitym wyeliminowaniu cukru ze swojej diety, zastępując go m.in. ksylitolem. Dziś sięga wyłącznie po odpowiednio zbilansowane posiłki.

Poza pilnowaniem diety dużą wagę przykłada nie tylko aktywności fizycznej, ale też medytacji, którą wykonuje od razu po przebudzeniu, aby się wyciszyć: "To niesamowite, jak dobrze uspokaja umysł i sprawia, że przypominasz sobie dobre rzeczy w swoim życiu" - cytuje kobietę portal thesun.co.uk. Poza tym stara się, aby jej sen wynosił codziennie minimum 8 godzin.

Zobacz także: Ludzie nie wierzą, że jest już babcią. Po rozwodzie wzięła się za siebie

Nie zapomina o pielęgnacji skóry

76-latka ma również swoje ulubione rytuały kosmetyczne. Przede wszystkim odkąd skończyła 17 lat dba o odpowiednie nawilżenie skóry – szczególnie w okolicy oczu oraz szyi m.in. przy pomocy różnych maseczek. W swojej kosmetyczce zawsze ma kremy z filtrem ochronnym. Każdego dnia wieczorem pamięta również o dokładnym wykonaniu demakijażu.

Wiele osób jest pod wrażeniem jej młodego wyglądu: "Absolutnie olśniewająca", "Wyglądasz pięknie" - piszą w komentarzach na Instagramie. Niektórzy twierdzą, że dzięki niej sami także zrezygnowali ze spożywania cukru. Carolyn radzi innym, aby nie rezygnowali z dbania o swoją kondycję i zdrowie oraz cieszyli się nawet z najmniejszych efektów.

Nie przegap
Danuta Stenka w czarnej koszulce i krótkich włosach
15 Zobacz galerię
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Źródło: Radio ZET/thesun.co.uk