Obserwuj w Google News

Spodnie zastępują majtkami. Nowy trend wzbudza kontrowersje

2 min. czytania
06.12.2022 10:47
Zareaguj Reakcja

W ostatnim czasie majtki stały się bardzo popularnym elementem garderoby, który nosimy nie tylko pod ubraniami. Na wielu wydarzeniach medialnych, w tym na pokazach mody, kobiety pokazują się często w strojach bieliźnianych - to one zastępują klasyczne spodnie czy spódnice. Z czego wynika nowy trend?

Kobieta z majtkami
fot. Shutterstock

W każdym sezonie na rynku mody zauważalne są różnorodne trendy. Zgodnie z jednym z nich modelkom proponuje się zakładanie majtek zamiast klasycznej odzieży. Skąpy element garderoby często wzbogacony jest o przezroczyste falbany czy spódnice z siateczki. Można zobaczyć to zarówno na wybiegach, jak i na Instagramie.

Zobacz także:  To polskie marki upcyklingowe. Będzie o nich coraz głośniej

Zakładają majtki zamiast spodni

Nowy trend, w którym głównym elementem stroju stają widoczne majtki czy biustonosze, zaczął być zauważalny m.in. na wybiegach mody. To z nich zaczęło czerpać wiele gwiazd, co widzimy m.in. w mediach społecznościowych.

Redakcja poleca

Ostatnio bieliznę zamiast spódnic i spodni wykorzystał w swojej nowej kolekcji m.in. Maciej Zień. Niektóre modelki były ubrane tak, że majtki były widoczne. Kobiety miały też na sobie często lekkie narzuty lub cienkie rajstopy.

Tego typu stylizacje coraz częściej "przenoszą się" na ulice i wydarzenia publiczne. To kusząca propozycja dla miłośniczek mody, które nie wstydzą się pokazać nieco więcej ciała. 

Nowy trend wzbudza kontrowersje

Wspomniany trend nazywany jest często "underwear as daywear" i nie wszystkim przypada do gustu. Taka estetyka kojarzona jest już ze wcześniej znanym "balletcore", który według niektórych jest zbyt wyzywający.

W Polsce chwalenie się skąpymi strojami nie jest tak bardzo tolerowane, jak np. w Nowym Roku czy Londynie. Nietrudno sobie wyobrazić oburzenie, jakie wywołałaby na tutejszej ulicy osoba w samych rajstopach i bieliźnie. Czy nowy trend okaże się chwilowym kaprysem, czy też na dobre wkradnie się w rynek mody? Tego nie wiemy, ale jedno jest pewne - gwiazd zainteresowanych "underwear as daywear" na pewno nie zabraknie.

Źródło: fashionbiznes.pl

Najpiękniejsze stylizacje gwiazd 2021 roku. TOP 11 pamiętnych kreacji
11 Zobacz galerię
fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News