Obserwuj w Google News

To polskie marki upcyklingowe. Będzie o nich coraz głośniej

2 min. czytania
06.12.2022 07:00
Zareaguj Reakcja

W dobie powszechnego konsumpcjonizmu na szczęście coraz większą uwagę przywiązuje się do mody zrównoważonej i tzw. upcyklingu. Czym on właściwie jest? Lista polskich marek tego typu ciągle się wydłuża.

Sklep z ubraniami
fot. Shutterstock

Niezależnie od pory roku do zakupu produktów modowych należy podchodzić z dużą świadomością i poszanowania dla środowiska. Warto wybierać m.in. te marki, które wykorzystują materiały z drugiego obiegu - są to tzw. sieci upcyklingowe.

Zobacz także:  Te buty z Sinsay będą hitem zimy. Influencerki je pokochały, a kosztują tylko 99,99 zł

Marki upcykingowe zdobywają rynek

Marki upcyklingowe zyskują w Polsce coraz większą popularność. Interesują się nimi nie tylko sami producenci odzieży czy obuwia, ale przede wszystkim klienci.

Redakcja poleca

Wspomniane firmy tworzą produkty z materiałów pochodzących z recyklingu. Nadają one używanym rzeczom drugie życie i przerabiają je na coś zupełnie nowego. Dużą rolę przywiązuje się tutaj do skrawków tkanin, które normalnie trafiłyby do śmietnika.

Polskie sieci działające na takich zasadach, wciąż należą do niszy, jednak z roku na rok powstaje ich coraz więcej. W większości takich sklepów da się kupić casualową odzież idealną do tworzenia klasycznych stylizacji.

Lista marek upcyklingowych w Polsce coraz dłuższa

Jeśli zastanawiasz się, w jakich sklepach upcyklingowych w Polsce można zrobić zakupy, podpowiadamy, że jest ich co najmniej kilka.

Na liście propozycji znajduje się m.in. firma Couple Dansant należąca do Magdaleny Lenickiej i Żanety Mrowcy, duże znaczenie odgrywają też kolekcje marki Żona Johna, Intu, Jakob Buczynski, Gia Things czy There Is No More! Studio. 

Większość ze wspomnianych firm z powodzeniem prowadzi swoje konta na Instagramie, gdzie podziwiać możemy ciekawie zaprojektowane ubrania i akcesoria. 

W ofercie wymienionych marek znajdziemy m.in. ciekawe produkty jeansowe, sukienki, odzież dresową oraz marynarki. Czy podczas zakupów ma dla ciebie znaczenie, na jakich zasadach działa dana firma?

Źródło: glamour.pl

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock