Obserwuj w Google News

Lipoliza iniekcyjna - skuteczny sposób na cellulit i szczupłą sylwetkę!

2 min. czytania
12.03.2019 15:12
Zareaguj Reakcja

Lipoliza iniekcyjna to zabieg medycyny estetycznej, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki. Najlepsze efekty mogą osiągnąć szczupłe osoby oraz te, które mają niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej, której nie można usunąć żadnym innym sposobem. Podpowiadamy, na czym dokładnie polega lipoliza iniekcyjna oraz jakie zapewnia rezultaty.

Lipoliza iniekcyjna
fot. Shutterstock

Lipoliza iniekcyjna polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. Dzięki niej pozbędziesz się fałdek pod pośladkami, tłuszczu na udach, zaokrąglonego brzuszka, wałeczków na plecach, nadmiaru tłuszczu na karku oraz tłuszczu na ramionach, kolanach i pod pachami.

Redakcja poleca

Lipoliza iniekcyjna - przebieg zabiegu

Lipoliza iniekcyjna w przeciwieństwie do liposukcji jest bezinwazyjnym zabiegiem, który na stałe usuwa tkankę tłuszczową oraz nie pozostawia na skórze nieestetycznych zniekształceń. Lipoliza iniekcyjna jest zdrowszą i zdecydowanie bezpieczniejszą alternatywą dla liposukcji. W niektórych przypadkach lipoliza może też być stosowana jako jej uzupełnienie.

W trakcie zabiegu w wybrane miejsca wstrzykuje się wyciąg z soi (roztwór fosfatydylocholiny), który usuwa tzw. boczki i fałdki, których nie udało się usunąć za pomocą diety i ćwiczeń.

Następnie w skórę wstrzykuje się sól żółciową (deoksycholat). Dzięki wstrzykiwaniu tych substancji dochodzi do lipodestrukcji, czyli procesu rozpuszczania komórek tłuszczowych, na których miejscu pojawia się tkanka włóknista. Potem tłuszczu transportowany jest do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych.

Warto dodać, że lipoliza iniekcyjna może być stosowana nie tylko na ciele, ale i na twarzy. Dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się drugiego podbródka czy worków po oczami.

Lipoliza iniekcyjna trwa od 30 do 50 minut. Zaraz po zabiegu na skórze mogą pojawić się zaczerwieniania i opuchlizna, które powinny zniknąć w czasie 2 tygodni.

Po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej warto zdecydować się na drenaż limfatyczny, który ma za zadanie ułatwić transport tłuszczu do wątroby i usunięcie go.

Lipoliza iniekcyjna - przeciwwskazania

Lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem bezinwazyjnym, jednak nie każda osoba może się mu poddać. Oto lista przeciwwskazań:

  • otyłość,
  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • cukrzyca,
  • padaczka,
  • zaburzenia immunologiczne,
  • niewydolność wątroby i nerek,
  • ostre stany zapalne,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • alergia na jaja i na soję lub inne składniki preparatu.

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Które produkty ochronią cię przed rakiem?

5 produktów spożywczych, które chronią przed rakiem. Musisz je poznać!