Obserwuj w Google News

Chcesz usunąć owłosienie na zawsze? Wypróbuj laser diodowy

Paulina Ermel
2 min. czytania
10.04.2018 14:11
Zareaguj Reakcja

Duża konkurencja dla urządzeń IPL. Depilacja, po której włos nie odrasta.

Depilacja laserem
fot. Shutterstock

Depilacja laserowa to coraz częściej wybierana metoda usuwania włosów z ciała. Jest dość droga i aby osiągnąć efekt trzeba poddać się kilku zabiegom. Jest jednak najbardziej skuteczną metodą.

Zobacz także: Retinol to tajemnicza witamina młodości przywracająca skórze blask

Do depilacji laserowej najczęściej używa się urządzeń IPL. Ostatnio są one zastępowane laserami diodowymi.

Jak działa laser diodowy

Laser diodowy emituje fale o tej samej długości. Działają one bezpośrednio na włos i jego barwnik, dzięki czemu nie szkodzą skórze wokół niego.

Laser diodowy a laser IPL

IPL (Intense Pulsed Light) to urządzenie z lampą ksenonową, za pomocą której usuwa się włosy. Niestety emituje ono fale o różnej długości, dlatego część może podrażniać okoliczne tkanki, a nie tylko włos. Po takim zabiegu cebulki włosa są uszkodzone, ale włos wciąż może z nich wyrosnąć.

Laser diodowy usuwa owłosienie na zawsze – po depilacji włosy nie odrastają. Natomiast depilacja przy użyciu urządzenia IPL wymaga kilku powtórzeń, a do tego po kilku latach włosy mogą odrosnąć. Ta metoda usuwania owłosienia jest skuteczna w 95 %. Oznacza to, że tylko szczątkowa ilość włosów po tym zabiegu może odrosnąć. A i tak są one cienkie, jasne i miękkie.

Zarówno depilacja laserem diodowym, jak i urządzeniem IPL może być bolesna. Wszystko zależy od wrażliwości pacjenta. Urządzenia IPL trzeba używać częściej niż lasera diodowego, aby w pełni usunąć włosy.

Depilacja laserem diodowym – cena

O ile urządzenie IPL możemy sobie już kupić do domu, o tyle depilację laserem diodowym przeprowadza się wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Cena jednego zabiegu to koszt od 200 do nawet 550 zł. Wszystko zależy od fragmentu skóry, który chcemy pozbawić włosów.

Zalety depilacji laserem diodowym

  • skuteczność – skóra już zawsze będzie gładka
  • bezpieczny zabieg – nie podrażnia skóry wokół włosa

Przeciwwskazania

  • choroby skóry
  • cukrzyca
  • ciąża
  • skłonność do przebarwień
  • uszkodzona skóra w miejscu depilacji
  • peeling chemiczny lub mechaniczny skóry na miesiąc przed zabiegiem

Ile zabiegów laserem diodowym trzeba wykonać

Liczba zabiegów zależy od wieku, płci, gęstości włosów, karnacji – osoby o jasnej skórze, ale ciemnych włosach osiągną najlepsze efekty. Zaleca się, aby powtórzyć depilację od 4 do 8 razy. Między każdym zabiegiem należy odczekać 1-1,5 msc.

Depilacja laserem diodowym to najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia. Przeprowadzana jest w gabinecie przez profesjonalistę, dlatego jest w pełni bezpieczna. Jest skuteczna nawet w 95 %. Istnieje zatem bardzo duże prawdopodobieństwo, że żaden z włosów po depilacji laserem diodowym już nigdy nie odrośnie.

 

Autor: Paulina Ermel