Obserwuj w Google News

Na czym polega laminowanie rzęs? To zabieg, który pokochały kobiety

3 min. czytania
Aktualizacja 18.07.2019
19.06.2018 13:08
Zareaguj Reakcja

Laminowanie rzęs to zabieg, który zyskał ogromną popularność w 2018 roku. Poprawia on kondycję rzęs, nadaje im objętości i sprawia, że każda kobieta czuje się i wygląda pięknie. Jak wygląda laminowanie rzęs? Ile kosztuje?

Zdrowe, uniesione rzęsy
fot. Shutterstock

Laminowanie rzęs powoli zastępuje przedłużanie rzęs. Dlaczego? Otóż przedłużanie przeważnie osłabia nasze naturalne rzęsy. Natomiast laminowanie to zabieg polegający na poprawieniu naturalnego wyglądu rzęs bez osłabiania ich. Czy laminowanie rzęs i lifting rzęs zastąpią rzęsy 1:1 i inne metody objętościowe? Niedługo się przekonamy.

Zobacz także: Tak z wiekiem zmienia się skóra. Po których urodzinach pojawiają się zmarszczki w określonych miejscach?

Laminowanie rzęs – na czym polega

Laminowanie rzęs polega na odżywieniu rzęs, uniesieniu ich i lekkim podkręceniu. Zabieg ten korzystnie wpływa na rzęsy – wzmacnia je i jest dla nich w stu procentach bezpieczny. Bardzo często laminowanie rzęs mylone jest z liftingiem rzęs – ten drugi zabieg polega wyłącznie na ich uniesieniu.

Laminowanie rzęs – zalety

Laminowanie rzęs ma właściwie same zalety. Najważniejsze to:

  • uniesienie rzęs i delikatnie podkręcenie
  • spektakularny wygląd
  • odżywienie rzęs
  • poprawienie kondycji rzęs
  • łatwa dostępność zabiegu w salonach kosmetycznych
  • atrakcyjna cena – w porównaniu z przedłużaniem metodami objętościowymi

Jak wygląda zabieg laminowania rzęs

Zabieg laminowania rzęs ma kilka etapów.

  1. Kosmetyczka oczyszcza twarz, odtłuszcza rzęsy i zabezpiecza dolne rzęsy przed sklejeniem z górnymi. Płatki chronią także skórę przed szkodliwym działaniem używanych do laminowania preparatów.
  2. Następnie rzęsy są „nakręcane” na silikonowy wałeczek nałożony na górną powiekę. Później nakłada się na nie odżywczy preparat. To on sprawia, że rzęsy wyglądają na ciemniejsze i gęstsze. A do tego są wzmocnione.
  3. Po wyschnięciu preparatu odżywczego na rzęsy nakładana jest farba, która nadaje im kolor.
  4. Na sam koniec kosmetyczka nakłada na rzęsy keratynę, która utrwala zabieg.

Zabieg trwa maksymalnie 1,5h.

Laminowanie rzęs – efekty

Laminowanie rzęs ma dużą szansę na zastąpienie dotychczasowych zabiegów pielęgnacyjnych związanych z rzęsami. Jego efekty są długotrwałe – utrzymują się od 6 do 8 tygodni. Sam zabieg można powtarzać co 2 miesiące.

Laminowanie rzęs a lifting rzęs

Laminowanie rzęs często nazywane jest keratynowym liftingiem rzęs. Jednak od liftingu różni się tym, że rzęsy po takim zabiegu są uniesione i odżywione. Lifting wyłącznie je unosi. Obie metody pielęgnacji rzęs dają spektakularne efekty, ale różnią się też ceną. Za lifting zapłacimy 100 zł, natomiast za laminowanie 200 zł.

Jak pielęgnować rzęsy po laminowaniu

Po laminowaniu o rzęsy trzeba dbać jak o takie, które nie były poddawane żadnym zabiegom. Na pewno dobę po zabiegu nie wolno moczyć oczu. Później należy dbać o rzęsy jak zawsze – dokładnie zmywać makijaż, rozczesywać je. Nie ma żadnych przeciwwskazań jeśli chodzi o chodzenie na basen czy do sauny.  

Jeżeli chcesz nadać swoim rzęsom seksowny wygląd, a nie chcesz tracić czasu na ich malowanie, skorzystaj z laminowania rzęs. Dzięki zabiegowi twoje rzęsy będą mocniejsze, a do tego uniesione i lekko podkręcone. Będą wyraziste, odżywione, ale efekt wciąż będzie bardzo naturalny. Jeżeli masz ochotę wyłącznie na podniesienie rzęs, skorzystaj z liftingu. Natomiast jeśli chcesz jeszcze bardziej je odżywić bądź wzmocnić, skorzystaj z botoksu rzęs.

Wszystkie te zabiegi zdobywają coraz więcej fanek – dzisiaj naturalność jest w cenie. Niestety jeżeli oczekujemy efektu, który zupełnie odmieni nasz wygląd, laminowanie rzęs nie jest dobrym pomysłem. Wówczas powinniśmy zdecydować się na zagęszczenie ich metodą objętościową albo przedłużanie.


Te błędy w pielęgnacji cery popełniamy najczęściej:

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery

Autor: Paulina Ermel