Obserwuj w Google News

Czym lakiery hybrydowe różnią się od zwykłych? Kobiety chętniej po nie sięgają

Weronika Domoradzka
2 min. czytania
27.03.2018 14:45
Zareaguj Reakcja

Są trwałe, dobrze wyglądają i można je nałożyć w domu. Lakiery hybrydowe zastępują zwykłe.

Manicure hybrydowy
fot. Shutterstock

Lakiery hybrydowe to popularna ostatnio odmiana lakieru do paznokci. Mają intensywny kolor, są bardzo trwałe, nie zawierają rozpuszczalników, a utwardza się je za pomocą lampy UV lub LED. Kobiety uwielbiają je dlatego, że długo utrzymują się na paznokciach.

Zobacz także: Czegoś takiego jeszcze nie widziałaś. Poznaj najdziwniejszy trend w manicure!

Jak nałożyć lakier hybrydowy

Zanim taki lakier nałożymy na płytkę paznokcia, najpierw stosujemy bazę UV. Cały manicure hybrydowy z kolei zabezpieczamy specjalnym "top coatem". Takie połączenie utwardzone pod lampą UV sprawia, że lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach nawet przez 3 tygodnie. Żaden zwykły lakier nie wytrzyma tyle bez odrapania czy rys. Dlatego też stosowanie lakieru hybrydowego to przede wszystkim duża oszczędność czasu.

Jak usunąć lakier hybrydowy

Lakier hybrydowy usuwa się za pomocą acetonu lub płynu, który go zawiera. Wierzchnią warstwę manicure należy spiłować, a następnie otulić każdy z paznokci wacikiem nasączonym acetonem. Tak "otulone" paznokcie owijamy folią kosmetyczną i czekamy kilka minut. Lakier powinien spokojnie zejść. Warto później nawilżyć i natłuścić czystą płytkę paznokciową.

Lakiery hybrydowe – gdzie kupić i za ile

Pojawia się coraz więcej stoisk w galeriach handlowych, które mają w swojej ofercie lakiery hybrydowe. W zestawie z nimi można kupić od razu lampę UV i potrzebne do zrobienia manicure oprzyrządowanie. Średnia cena lakieru hybrydowego to ok. 30 złotych.

Manicure hybrydowy można wykonać w domu, ale jeśli brakuje nam czasu i umiejętności, zawsze można wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego.

 

Właściwości lakieru hybrydowego

  • wyrazisty kolor i połysk, którego nie zagwarantuje żaden zwykły lakier
  • trwałość – manicure hybrydowy trzyma się na paznokciach nawet 3 tygodnie
  • cała paleta kolorów
  • odporność – nie odpryskuje tak łatwo, jak zwykły lakier
  • pomalowane nim paznokcie są twarde i odporne na złamania
  • można operować dłońmi od razu po pomalowaniu paznokci – utwardzanie pod lampą sprawia, że się nie zniszczą

Zanim zastosujemy lakier hybrydowy, warto sprawdzić, czy nie jesteśmy na niego uczuleni. Jeżeli nie istnieje żadne niebezpieczeństwo dla naszej skóry, śmiało wypróbujmy tę metodę. Lakierem hybrydowym można malować paznokcie na gładko albo pokusić się o atrakcyjne wzorki. Efekt zawsze będzie zachwycający.

 

Autor: Paulina Ermel