Obserwuj w Google News

Po czym poznać, że czas wyrzucić lakier do paznokci? Ten już nie nadaje się do użytku

2 min. czytania
26.03.2021 14:22
Zareaguj Reakcja

Lakier do paznokci to kosmetyk, który nie tak łatwo zużyć. Jak długo możemy z niego korzystać po otwarciu? Te znaki wskażą wam, że produkt nie nadaje się już do użycia.

Kobieta trzyma w dłoniach różnokolorowe lakiery do paznokci
fot. Shutterstock

Lakier do paznokci to jeden z najbardziej tajemniczych kosmetyków. Możemy go używać nawet przez kilka lat, aż w pewnym momencie zaczynają dziać się z nim dziwne rzeczy. Wysychanie produktu to tylko jedna z nich. Co jeszcze powinno nas zaniepokoić w wyglądzie tego kosmetyku? Okazuje się, że są pewne sygnały, które świadczą o tym, że nasz lakier do paznokci nie nadaje się już do użycia i trzeba go wyrzucić. 

Zobacz także: Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci? Ten sposób cię zaskoczy

Lakier do paznokci: termin przydatności. Kiedy należy go wyrzucić?

Portal Bustle.com przedstawił wskazówki, które mogą nam pokazać, że lakier do paznokci nie nadaje się już do użycia. Sami zobaczcie.

Redakcja poleca

1. Rozwarstwia się

Zdarza się, że lakier do paznokci może zacząć się rozwarstwiać pod wpływem temperatury. Wówczas wystarczy delikatnie nim wstrząsnąć, żeby ponownie się połączył. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy za chwilę znów przybiera taką formę. To znaczy, że nie da się go już uratować.

2. Kruszy się przy odkręcaniu

Zaschniętym lakierem nie da się malować paznokci. Jeżeli w środku jeszcze ma formę płynną, ale na buteleczce są kruszące się kawałki kosmetyku, nie powinnaś go już używać. 

Zobacz także: Dzięki tym 3 sposobom lakier na paznokciach będzie trzymał się dłużej. Efekt cię zachwyci

3. Nie da się go odkręcić

Jeżeli nie możesz odkręcić buteleczki, nie próbuj wkładać jej do gorącej wody, ani mocować się z nią kombinerkami. To nie ma sensu. Nawet jeżeli jakimś cudem uda ci się otworzyć lakier, on nie będzie nadawał się już do użycia. 

4. Nie da się go dobrze rozprowadzić

Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku, może zdarzyć się, że nie będziesz w stanie dobrze rozprowadzić lakieru na płytce. Zaczną się robić grudki lub pojawią się kawałki zaschniętego kosmetyku. Wówczas lepiej wymienić taki produkt na nowy. 

5. Nie używasz go 

Nie oszukujmy się, każda z nas ma w swojej kosmetyczce lakiery, których po prostu nie używa. Może się zdarzyć też, że posiadamy zbyt dużo produktów o tym samym lub podobnym odcieniu. To nie ma sensu, bo część z nich z pewnością trzeba będzie w końcu wyrzucić. 

Zobacz także: Oto kolory paznokci, które będą modne w 2021 roku. Wybierz swój ulubiony

Jakie paznokcie będą najmodniejsze w 2021 roku? Przedstawiamy 15 pomysłów na trendy manicure, które będą królowały w salonach kosmetycznych.

Modne paznokcie na 2021 rok. TOP 15 inspiracji prosto z Instagrama