Obserwuj w Google News

Wnuczka królowej Elżbiety oddała wyjątkowy hołd swojej babci. Jej gest porusza do łez

2 min. czytania
19.09.2022 07:50
Zareaguj Reakcja

Wnuki królowej Elżbiety bardzo przeżyły śmierć babci. Lady Louise Windsor w dniu hołdu książąt postanowiła oddać monarchini hołd. Zobaczcie, co zrobiła.

Lady Louise Windsor oddała hołd królowej Elżbiecie. Poruszający gest wnuczki monarchini
fot. AARON CHOWN/AFP/East News

Królowa Elżbieta i książę Filip doczekali się 8 wnucząt i 12 prawnucząt. Monarchini Wielkiej Brytanii była z nimi bardzo zżyta. W sobotę, 17 września, w Pałacu Westminsterskim, odbyło się czuwanie książąt. Wszystkie wnuczęta królowej udały się na miejsce, żeby przez 15 minut czynić wartę honorową przy trumnie babci. Wśród nich była 19-letnia lady Louise Windsor, która tego wieczoru postanowiła oddać hołd Elżbiecie II. W tym celu wybrała wyjątkowy naszyjnik, który kojarzył jej się ze zmarłą babcią.

Zobacz także:  Księżna Kate oddała hołd królowej Elżbiecie. Ponownie użyła do tego biżuterii

Lady Louise Windsor oddała hołd królowej Elżbiecie. Poruszający gest wnuczki monarchini

Trumna z ciałem królowej Elżbiety od 14 września jest złożona w Pałacu Westminsterskim, w którym poddani mogą oddać cześć monarchini. Czuwa przy niej gwardia honorowa. Od czasu do czasu odbywa się też jednak czuwanie książąt. Najpierw wartę czyniły dzieci królowej. Następnie przyszedł czas na jej wnuczęta. 

Redakcja poleca

Książę William, książę Harry, księżniczka Beatrycze, księżniczka Eugenia, Zara Tindall, Peter Phillips oraz lady Louise i jej brat Jakub - wszyscy udali się do Pałacu Westminsterskiego, żeby oddać hołd zmarłej babci. 

Tego wieczoru Louise miała na szyi łańcuszek z wisiorkiem w kształcie konia. Portal dailymail.co.uk donosi, że to wyjątkowy symbol. Louise odziedziczyła bowiem zamiłowanie do jazdy konnej po swojej babci. To była ich wspólna pasja, w związku z czym gest córki Edwarda porusza do łez. 

Zobaczcie, jak wyglądał naszyjnik lady Louise. 

Zobacz także:  Księżna Meghan oddała hołd królowej Elżbiecie. Zrobiła to podczas procesji żałobnej

Lady Louise Windsor oddała hołd królowej Elżbiecie II. Sięgnęła po naszyjnik w kształcie konia
fot. Chris Jackson/Associated Press/East News

Wnuki królowej Elżbiety

Królowa Elżbieta II i książę Filip doczekali się czwórki dzieci i każde z nich ma dwójkę pociech. Tym samym hołd monarchini oddało 8 jej wnucząt - książę William, książę Harry, księżniczka Beatrycze, księżniczka Eugenia, Zara Tindall, Peter Phillips oraz lady Louise i wicehrabia Jakub.

Królowa miała to szczęście, że przywitała na świecie aż 12 prawnucząt. Dzieci wnucząt Elżbiety II to: Savannah Phillips, Isla Elisabeth Phillips, Mia Grace Tindall, Lena Elisabeth Tindall, Lucas Tindall, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis, Archie Mountbatten-Windsor, Lilibet Mountbatten‑Windsor, August Philip Hawke Brooksbank oraz Sienna Elizabeth Mapelli Mozzi. 

Zobacz także:  Jak wyglądał związek królowej i Filipa? Wspominamy ich historię i poruszające słowa Elżbiety II o mężu

Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: dailymail.co.uk