Obserwuj w Google News

Księżna Kate wspiera Ukrainę. W Dniu Wspólnoty Narodów miała na sobie znaczącą biżuterię

3 min. czytania
15.03.2022 10:37
Zareaguj Reakcja

Na nabożeństwie poświęconym Dniu Wspólnoty Narodów nie mogło zabraknąć księcia Williama i jego żony księżnej Kate. Przyszła królowa wybrała na tę okazję strój w pięknym kobaltowym kolorze, a także biżuterię, która niesie za sobą szczególne znaczenie. W ten sposób Brytyjka wyraziła solidarność z Ukrainą, która od 3 tygodni musi walczyć o swoją niepodległość.

Księżna Kate
fot. SplashNews.com/East News

24 lutego wybuchła wojna w Ukrainie. Rosyjskie wojska właśnie tego dnia wjechały na niezależne terytorium kraju. Od tamtej pory Ukraińcy walczą o wolność, a Rosjanom wciąż nie udało się osiągnąć założonych celów. Kraje z całego świata wspierają ukraiński naród i sprzeciwiają się rosyjskiej inwazji. Do tego grona dołączają znane firmy, które nie chcą popierać wrogich działań Rosji. IKEA i JYSK wycofały się z tamtejszego rynku, a Rossmann postanowił usunąć ze swoich sklepów rosyjskie produkty.

Również brytyjska rodzina królewska, która zwykle nie zabiera głosu w sprawach politycznych, dała wyraz temu, co sądzi na temat agresji Putina i jego wojsk. 14 marca w Wielkiej Brytanii świętowano Dzień Wspólnoty Narodów, w którym jednym z najważniejszych punktów jest nabożeństwo w Opactwie Westminsterskim. W tym roku zabrakło na nim królowej Elżbiety II, ale reprezentowali ją książę William i księżna Kate. To właśnie żona przyszłego monarchy wyraziła podczas tej uroczystości swoją solidarność z Ukrainą. Zrobiła to za pomocą wyjątkowej biżuterii.

Zobacz także: Wojna na żywo - najnowsze informacje

Księżna Kate wspiera Ukrainę. W Dniu Wspólnoty Narodów miała na sobie znaczącą biżuterię

Dzień Wspólnoty Narodów jest jednym z najważniejszych wydarzeń świętowanych przez brytyjską rodzinę królewską. To właśnie wtedy w Opactwie Westminsterskim odbywa się nabożeństwo poświęcone międzynarodowej organizacji zrzeszającej państwa, które kiedyś były koloniami brytyjskimi. Łączą je historia, język, kultura, a część z nich wciąż uznaje królową Elżbietę II za swoją zwierzchniczkę. Nic dziwnego, że w uroczystości biorą udział członkowie rodziny królewskiej. W tym roku niestety nie mogła być to sama monarchini, ale reprezentowali ją wnuk i jego żona.

Książę William udał się wraz z księżną Kate do świątyni, aby uczcić to ważne wydarzenie. Żona przyszłego monarchy wybrała na tę okazję kobaltowy total look składający się z taliowanego dwurzędowego płaszcza, nakrycia głowy w tym samym kolorze i też czółenek o identycznej barwie. Warto jednak zwrócić uwagę na biżuterię Kate. Okazuje się, że właśnie za jej pomocą wyraziła ona solidarność z ukraińskim narodem, który walczy z wrogiem o swoją niepodległość.

Redakcja poleca

Kate zdecydowała się tego dnia założyć zestaw błyskotek, który wybrała 2 lata temu na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i jego żoną Oleną Zełenską. 40-latka zaprezentowała się w szafirach i diamentach, które nosiła także w październiku 2020 roku podczas rozmowy z głową państwa ukraińskiego i jego żoną w Pałacu Buckingham.

Zestaw biżuterii prawdopodobnie pochodzi z kolekcji księżnej Diany i idealnie pasuje do pierścionka zaręczynowego matki Williama, który nosi teraz Kate.

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu Kate i William złożyli niespodziewaną wizytę w Ukraińskim Centrum Kultury w Londynie, aby posłuchać o wysiłkach podejmowanych na rzecz wspierania Ukraińców w Wielkiej Brytanii i Europie. Zabrali ze sobą z Pałacu Kensington ciasteczka czekoladowe i batoniki muesli, które podarowali wolontariuszom. 

Wcześniej para książęca za pośrednictwem oświadczenia udostępnionego w mediach społecznościowych wyraziła poparcie dla Ukrainy.

W październiku 2020 r. mieliśmy zaszczyt spotkać się z prezydentem Zełenskim i pierwszą damą Ukrainy. Wówczas zobaczyliśmy ich nadzieję i optymizm dla przyszłości Ukrainy. Dzisiaj stoimy razem z prezydentem i wszystkimi obywatelami Ukrainy, którzy dzielnie walczą o tę przyszłość - czytamy w oświadczeniu.

1 marca prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował brytyjskiej rodzinie królewskiej za wsparcie. Zełenski napisał na Twitterze, że on i jego żona Olena są wdzięczni, że w tym kluczowym momencie, kiedy Ukraina odważnie sprzeciwia się inwazji Rosji, książę i księżna Cambridge stoją za Ukrainą i wspierają dzielnych obywateli.

EN_01449027_0007
fot. Jonathan Brady/Press Association/East News

Źródło: people.com