Obserwuj w Google News

Księżna Kate spotkała się z żoną prezydenta Ukrainy przed pogrzebem królowej. Oddała hołd Dianie

2 min. czytania
19.09.2022 10:26
Zareaguj Reakcja

Dzień przed pogrzebem królowej Elżbiety księżna Walii spotkała się z żoną prezydenta Ukrainy. Podczas wizyty Ołeny Zełenskiej w Pałacu Buckingham Kate oddała hołd księżnej Dianie. Zrobiła to za pomocą wyjątkowej biżuterii.

Księżna Kate i Ołena Zełenska
fot. Kirsty O'Connor/Press Association/East News

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się 19 września 2022 roku. Na uroczystość wybierają się nie tylko członkowie rodziny królewskiej czy obywatele Wielkiej Brytanii, ale też szefowie rządów i ich przedstawiciele. Reprezentantką Ukrainy w tym ważnym dniu jest żona prezydenta kraju, Ołena Zełenska.

44-latka przybyła do Londynu chwilę wcześniej i jeszcze dzień przed pogrzebem zdążyła się spotkać w Pałacu Buckingham z księżną Walii. Kate miała tego dnia na sobie wymowną biżuterię, którą oddała hołd księżnej Dianie.

Zobacz także: Camilla oddała hołd królowej Elżbiecie. Ten szczegół ma ogromne znaczenie

Księżna Kate spotkała się z Ołeną Zełenską przed pogrzebem królowej. Oddała hołd Dianie

Księżna Walii spotkała się z pierwszą damą Ukrainy Ołeną Zełenską w Pałacu Buckingham w przeddzień pogrzebu królowej. Kobiety zostały sfotografowane podczas rozmowy w salonie pałacu - miały chwilę dla siebie tuż przed państwowym przyjęciem wydanym przez króla Karola III dla światowych przywódców i zagranicznych dygnitarzy, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii z całego świata, aby złożyć hołd zmarłej monarchini.

Od śmierci królowej Elżbiety II, która miała miejsce 8 września w zamku Balmoral w Szkocji, na Wyspach Brytyjskich trwa okres żałoby narodowej. I choć nagłówki zdominowane są tu przez monarchinię, warto zwrócić uwagę na to, że w Ukrainie wciąż trwa wojna. Kate i Ołena rozmawiały nie tylko o odejściu Jej Królewskiej Mości, ale również o kryzysie rozgrywającym się na wschodzie Europy.

Podczas tego wyjątkowego spotkania obie kobiety były ubrane całkowicie na czarno, a księżna Walii po raz kolejny miała na sobie perły, które członkinie rodziny królewskiej zgodnie z tradycją noszą właśnie podczas żałoby. Jednak jeden element biżuterii szczególnie przyciągnął uwagę obserwatorów.

Redakcja poleca

Żona następcy brytyjskiego tronu wybrała na tę okazję Kate bransoletkę złożoną z trzech sznurków pereł - wcześniej należała ona do księżnej Diany. W ten sposób uczciła również pamięć o zmarłej mamie swojego męża.

Przypominamy, że dzień wcześniej Kate nosiła naszyjnik z pereł, który niegdyś należał do samej królowej. To właśnie w nim dołączyła do księcia Williama podczas obiadu dla gubernatorów generalnych krajów należących do Wspólnoty Narodów.

Na pogrzebie królowej Elżbiety II mają pojawić się również prezydent USA wraz z żoną, król Jordanii Abdullah II i królowa Rania, premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern czy król Hiszpanii wraz z królową Letizią. Na uroczystościach nie zabraknie nowej premier Wielkiej Brytanii Liz Truss, cesarza Japonii Naruhito czy prezydenta Francji wraz z żoną. Ukrainę reprezentuje Ołena Zełenska, a w tym samym czasie jej mąż, Wołodymyr Zełenski, wciąż przewodzi państwu w wojnie z Rosją.

Źródło: vogue.com

Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS