Obserwuj w Google News

Księżna Kate oddała hołd królowej. Sięgnęła po wyjątkowy dodatek

2 min. czytania
14.09.2022 11:18
Zareaguj Reakcja

Księżna Kate zawsze z szacunkiem odnosiła się do królowej Elżbiety. Teraz ponownie oddała jej hołd - stylizacją, którą wybrała na pożegnanie babci męża.

Księżna Kate oddała hołd królowej. Zrobiła to swoją stylizacją
fot. Kirsty O'Connor/Press Association/East News

13 września wieczorem trumna z ciałem królowej Elżbiety II wylądowała na lotnisku w Londynie. Stamtąd została przetransportowana do Pałacu Buckingham, gdzie miała spędzić kilkanaście godzin. Już 14 września zostanie bowiem przewieziona do Pałacu Westminsterskiego, w którym poddani będą mogli oddać hołd królowej. Zanim to nastąpi, w Pałacu Buckingham zebrali się członkowie rodziny królewskiej oraz personel dworu, żeby osobiście pożegnać Elżbietę II. Wśród nich była księżna Kate, która zdecydowała się oddać hołd monarchini w wyjątkowy sposób.

Zobacz także:  Camilla oddała hołd królowej Elżbiecie. Ten szczegół ma ogromne znaczenie

Księżna Kate oddała hołd królowej. Zrobiła to swoją stylizacją

Uroczystości żałobne w Pałacu Buckingham mają charakter prywatny. Uczestniczą w nich wyłącznie najbliżsi królowej - przede wszystkim członkowie jej rodziny.

Redakcja poleca

Tym samym, zanim trumna została dowieziona do pałacu, zgromadzili się tam Windsorowie. Przyjechali m.in. król Karol III i królowa małżonka, Harry i Meghan oraz oczywiście księżna Kate i książę William. 

To właśnie Kate oddała wzruszający hołd zmarłej babci swojego męża. Przejęta księżna tego wieczoru była ubrana na czarno. Jej stylizację rozjaśniały perły, które miała powieszone na szyi. Nie była to jednak pierwsza lepsza biżuteria. Te perły są wyjątkowe z jednego powodu. 

Zobacz także:  Córka królowej Elżbiety była z nią w ostatnich chwilach. Teraz złożyła jej poruszający hołd

Księżna Kate w perłach królowej Elżbiety 

Perły, które wybrała Kate, pochodzą z kolekcji królowej Elżbiety. Monarchini często sięgała po taki rodzaj biżuterii, a potrójny naszyjnik był jednym z jej ulubionych. To właśnie jego wybrała Kate na wieczór pożegnania z babcią męża. 

Przypomnijmy, że perły są symbolem żałoby w rodzinie królewskiej. Z reguły głównie królowa pozwalała sobie na odstępstwa. Pozostałe członkinie rodziny królewskiej sięgają po nie po śmierci kogoś bliskiego. Kate perły nosiła też po odejściu księcia Filipa - tamten naszyjnik pochodził z kolekcji księżnej Diany. 

Zobacz także:  Królowa przed śmiercią skrytykowała Kate i Williama. Nie spodobała jej się jedna rzecz

Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: Instagram/express.co.uk/plotek.pl