Obserwuj w Google News

Krzywa C - czym jest i jak ją uzyskać?

3 min. czytania
Aktualizacja 13.02.2020
13.02.2020 08:49
Zareaguj Reakcja

Krzywa C sprawia, że paznokcie żelowe lub hybrydowe wyglądają na jeszcze mocniejsze i bardziej eleganckie. Zdarzają się jednak błędy w budowaniu linii C przez mniej doświadczone stylistki. Wysoki garb nie wygląda atrakcyjnie na paznokciach. Sprawdźcie, czym dokładnie jest i jak uzyskać krzywą C!

krzywa c na paznokciach
fot. Shutterstock

Zbudowanie paznokcia akrylowego lub żelowego powinno opierać się przede wszystkim na odpowiednim dopasowaniu kilku elementów. Linia włosa, tunel, a także krzywa C z punktem największego naprężenie powinny ze sobą współgrać i mieć zachowane proporcje.

Krzywa C jest łukiem na paznokciu zaczynającym się przy skórce i kończącym na wolnym brzegu paznokcia. Jeśli zamierzamy przedłużyć paznokieć, powinniśmy wybrać największy punkt naprężenia paznokcia (linia stresu).

Redakcja poleca

Krzywa C - czym jest i jak uzyskać?

Odpowiednie zbudowanie linii C powinno zależeć od kilku czynników. Pod uwagę powinniśmy wziąć naturalny kształt paznokcia oraz to czy płytka paznokcia jest wypukła, czy wręcz przeciwnie. Podczas budowania linii C warto wziąć również pod uwagę punkt stresu. Znajduje się on tam, gdzie po lekkim naciśnięciu końcówki naturalnego paznokcia, płytka zrobi się biała. Jeśli paznokcie są wypukłe, znaczy to, że krzywa C powinna być zbudowana bardzo lekko lub prawie w ogóle. Jednym z największych błędów, które popełniają stylistki paznokci, jest odwrócona krzywa C, która powstała doklejenia zbyt dużej ilości ozdób. Większe ozdoby powinny znajdować się w środkowej części paznokcia, a nie na jej końcach.

Zobacz także: To największy trend nadchodzącego sezonu. Manicure jeszcze nigdy nie był tak piękny!

Paznokcie, które posiadają krzywą C, są bardzo eleganckie i mają bardziej estetyczny wygląd. Istnieje bardzo dużo technik, które pozwalają na formowanie krzywej C. Najlepiej, jeśli w celu uzyskania tej linii nałoży się grubszą warstwę żelu na środek paznokcia i delikatnie rozetrze go na boki. Kiedy żel jest rzadki, wykonanie krzywej C zajmie nam zdecydowanie więcej czasu, jednak wtedy profilowanie linii jest znacznie łatwiejsze. Żel wypoziomuje się i utworzy lepszą linię C.

Krzywą C można wykonać za pomocą akrylu, który znacznie łatwiej się używa, ponieważ zastyga w miejscu, w którym nałożymy go na płytkę. Kulkę akrylu nakładamy na środek paznokcia i delikatnie rozgniatamy pędzelkiem, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Zobacz także: Koronka na paznokciach to jeden z największych trendów w manicure! Jak ją uzyskać?

Jak zrobić krzywą C?

Paznokieć należy podzielić na 3 równe części.

  • Pierwsza część - od skórki. Jest to strefa wzrostu krzywej.
  • Druga część - to miejsce, w którym powinna znajdować się krzywa C z punktem stresu.
  • Trzecia część - schodząca część przy końcach paznokcia. To w niej powinniśmy zgubić grubość paznokcia.
fot. Shutterstock

Budowanie krzywej C - krok po kroku

  1. Załóż szablon na paznokieć.
  2. Odtłuścić płytkę paznokcia.
  3. Nałożyć pierwszą warstwę lakieru budującego. Utwardzić w lampie.
  4. Nałożyć drugą warstwę lakieru budującego. Nie utwardzać.
  5. Na środek paznokcia w jego centralnej części położyć kuleczkę lakieru budującego pędzelkiem. Kulkę rozprowadzić po płytce paznokcia, aby uzyskać ładny kształt. Utwardzić pod lampą. Dla uzyskania efektu punkt powtórzyć kilka razy.
  6. Opiłować paznokieć i przemyć cleanerem.
  7. Pomalować na kolor, jaki wybraliśmy.

Spróbujesz wykonać krzywą C w domu?

Zobacz także: Z jakich części zbudowany jest paznokieć? Poznaj anatomię paznokcia

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś