Obserwuj w Google News

Krótki bob - fryzura, która pasuje każdej z nas! Sprawdź, jaki rodzaj powinnaś wybrać

2 min. czytania
01.03.2019 15:13
Zareaguj Reakcja

Krótki bob to najmodniejsza fryzura ostatnich lat. Nosi ją mnóstwo gwiazd, takich jak Taylor Swift, Selena Gomez czy Keira Knightley. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie rodzaje boba wyróżniamy oraz jak powinno się go stylizować.

Krótki bob
fot. Shutterstock

Krótki bob pasuje każdemu niezależnie od wieku, rodzaju włosów, typu urody czy kształtu twarzy. Właśnie dlatego tak wiele z nas decyduje się na tę fryzurę.

Krótki bob sprawia, że wyglądamy młodziej i dodaje nam subtelności. Sięgające brody i lekko cieniowane włosy z tyłu to ulubione cięcie Polek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat tej fryzury.

Redakcja poleca

Krótki bob - rodzaje

Krótki bob to cięcie, które podkreśla dziewczęcość i delikatność. Krótki bob może różnić się kilkoma szczegółami. Wyróżniamy 3 typy:

  • bob z grzywką,
  • odwrócony bob,
  • asymetryczny bob,
  • beach wave bob,
  • lob,
  • bob blunt.

Bob z grzywką będzie doskonałym pomysłem dla osób, które mają zbyt wysokie czoło i chcą je zakryć. Lob to nic innego jak wydłużony bob, a bob blunt charakteryzuje się tępym cięciem widocznym na końcach.

Beach wave bob jest idealną fryzurą dla osób, które mają rzadkie włosy. Takie cięcie sprawi

Krótki bob został wymyślony w latach 20. XX wieku, kiedy kobiety w USA uzyskały prawa wyborcze.

Krótki bob - stylizacyjne triki

Krótki bob pasuje do cienkich i grubych, gęstych i rzadkich włosów. Poza tym jest bardzo wygodną fryzurą, bo nie wymaga od nas specjalistycznej stylizacji. Jednak za pomocą odpowiednich trików możesz nieco zmodyfikować swoje uczesanie.

Jeśli zależy ci np. na dodatkowej objętości, wymodeluj włosy na szczotkę. Jeżeli zaś chcesz osiągnąć efekt mokrych włosów, użyj żelu utrwalającego fryzurę oraz serum, które sprawi, że włosy będą wyglądały, jakby były mokre.

Sprawdź też, jak działają: jedwab do włosów, puder do włosów i nabłyszczacz do włosów.

Krótki bob a kształt twarzy

Jeśli masz okrągłą twarz, postaw na loba (dłuższą wersję boba), który optycznie wydłuży buzię. Ponadto unikaj grzywki, gdyż może ona optycznie jeszcze zaokrąglić twoją twarz.

W przypadku twarzy owalnej masz szerokie pole do popisu - każda wersja boba będzie dla ciebie dobra.

Osoby, które mają twarz kwadratową powinny decydować się na mocno wycieniowanego boba najlepiej o długości do ramion. Zaś do twarzy trójkątnej najlepiej będzie pasować bob o długości do linii szczęki.

Krótki bob - inspiracje