Obserwuj w Google News

Królowa Letizia zachwyciła swoją koszulą cały świat. Tak oddała hołd Ukraińcom

2 min. czytania
04.03.2022 09:47
Zareaguj Reakcja

Przywódcy europejskich krajów reagują na atak Rosji na Ukrainę. Królowa Letizia wyraziła solidarność z narodem ukraińskim przy pomocy swojej stylizacji.

Królowa Letizia solidarna z Ukrainą. Wyraziła to wyjątkową koszulą
fot. Rex Features/East News

Sytuacja w Ukrainie niepokoi ludzi na całym świecie. Mało kto pozostaje bowiem obojętny na krzywdy, jakie Rosjanie wyrządzają Ukraińcom. Swoje ogromne wsparcie dla tego narodu wyrażają także znane osoby. Michael Douglas podczas gali SAG Awards 2022 oddał hołd Ukraińcom swoją stylizacją. W podobny sposób solidarność okazała hiszpańska królowa Letizia. Monarchini sięgnęła po koszulę, która wyraziła więcej niż tysiąc słów. Zachwyciła nią cały świat.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie na żywo

Królowa Letizia solidarna z Ukrainą. Wyraziła to wyjątkową koszulą

Wszystkie kraje europejskie solidaryzują się z narodem ukraińskim. Zachód nałożył na Rosję dotkliwe sankcje za atak na Ukrainę. Przedstawiciele władz też osobiście wyrażają swoje wsparcie. 

Redakcja poleca

Jedną z osób, które nie pozostały obojętne na wojnę w Ukrainie, jest hiszpańska królowa Letizia. 3 marca pojawiła się na wydarzeniu organizowanym przez Fundację Mutua Madrileña. Tego dnia miała na sobie koszulę, którą zachwyciła cały świat. 

Królowa Letizia wybrała białą koszulę w ludowe wzory. Są to tradycyjne hafty noszone przez kobiety w Ukrainie. Wszystkie kolory oraz ściegi, które znalazły się na tej koszuli, mają wyjątkowe znaczenie dla narodu ukraińskiego. Królowa Hiszpanii postanowiła zestawić tę koszulę z klasycznymi czarnymi spodniami oraz szpilkami, dzięki czemu wyglądała bardzo skromnie - to podkreśliło powagę sytuacji. 

Zobaczcie, jak się zaprezentowała. 

Zobacz także:  Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Królowa Letizia w ukraińskiej koszuli
fot. Rex Features/East News

Wojna w Ukrainie i sankcje na Rosję

24 lutego Rosjanie zaatakowali suwerenne tereny Ukrainy. Tym samym rozpoczęły się krwawe walki wojsk, które uderzają także w ludność cywilną. W związku z tym państwa zachodu nałożyły bolesne sankcje na cały naród rosyjski. 

Również wiele firm wycofuje swoje wpływy z kraju Putina. H&M i inne marki modowe zawiesiły działalność w Rosji. Bojkot tego rynku jest widoczny również w Polsce. Sklepy usuwają z asortymentu produkty rosyjskiego pochodzenia. Wśród nich znalazł się Rossmann, który wycofał 153 rosyjskie kosmetyki ze swojej oferty.

Zobacz także:  IKEA i JYSK zamykają sklepy w Rosji. Tłumy ludzi ruszyły na zakupy

Księżna Diana
16 Zobacz galerię
fot. Eastnews

Źródło: plotek.pl