Obserwuj w Google News

Królowa Elżbieta zawsze nosi jasne, a nawet jaskrawe stroje. Wiemy, po co to robi

2 min. czytania
28.04.2021 10:06
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta musi dostosowywać się do pewnych zasad, które dotyczą jej ubioru. Podstawą jest ich jasna, często nawet jaskrawa barwa.

Królowa Elżbieta w jaskrawym, seledynowym kostiumie
fot. Steve Reigate/WPA Pool/Shutterstock/Rex Features

Królowa Elżbieta zawsze nosi jasne stylizacje. Nawet teraz, gdy po pogrzebie swojego męża pierwszy raz pokazała się publicznie, pomimo żałoby miała na sobie wiosenną stylizację w jaskrawe kwiaty. Podczas gdy księżna Kate chętnie stawia na pudrowe, bardziej stonowane kolory, monarchini zazwyczaj wyróżnia się na tle swoich bliskich oraz osób, z którymi się spotyka. Dlaczego królowa musi nosić właśnie tego typu stylizacje? Okazuje się, że nie jest to oczywiście przypadkowe. Zobaczcie, co się za tym kryje.

Zobacz także: Suknia ślubna królowej Elżbiety skrywa tajemnicę. Nie uwierzycie, jak ją kupiła

Stylizacje królowej Elżbiety. Wiemy, dlaczego nosi jaskrawe stroje

Królowa Elżbieta znana jest ze swoich jaskrawych kompletów i kapeluszy. Dzięki temu monarchini zawsze wygląda promiennie, ale nie jest to główny powód, dla którego decyduje się na takie stroje.

Redakcja poleca

Wymusza to na niej oczywiście protokół panujący na dworze. Chodzi bowiem o to, żeby królowa wyróżniała się na tle innych.

Musisz widzieć tę postać w cytrynowym płaszczu i kapeluszu z daleka - powiedział królewski biograf, Hugo Vickers, w rozmowie z "The New York Times".

Dzięki tak wyrazistym barwom stylizacji królowa zawsze jest widoczna. Poddani mogą dostrzec swoją monarchinię np., gdy pozuje z innymi członkami rodziny na balkonie. 

To, żeby królowa wyróżniała się na tle innych, jest istotne także w kwestiach bezpieczeństwa. Jej ochroniarze mogą bowiem bez problemu znaleźć monarchinię, gdy ta znajduje się w tłumie ludzi. 

Jak zatem widzicie, żadna stylizacja królowej nie jest przypadkowa. I to właśnie też jest powodem, dla którego porzuciła żałobną czerń. 

Zobacz także: To był sekret udanego małżeństwa królowej i Filipa. Książę zdradził go przed śmiercią

Jakich ubrań nie może nosić królowa Elżbieta?

Jest jedna barwa, której królowa Elżbieta zawsze unika. To beż, który może sprawić, że głowa Wielkiej Brytanii zniknie w tłumie i nie będzie widoczna dla poddanych. 

Istnieje także element garderoby, którego królowa nigdy na siebie nie założyła. Są nim... jeansy. W przeciwieństwie do księżnej Kate, która dość często się na nie decyduje, monarchini zazwyczaj stawia na sukienki. Spodnie wybiera jedynie w domowych warunkach np. do jazdy konnej. 

Zobacz także: Suknia ślubna Diany znów ujrzy światło dzienne. Harry i William musieli wyrazić na to zgodę

Księżna Diana była nie tylko ulubienicą poddanych i "królową ludzkich serc", ale też niekwestionowaną ikoną stylu, której stroje inspirują do dziś. Jakie stylizacje księżnej są najsłynniejsze i wciąż modne? 

Najsłynniejsze stylizacje księżnej Diany. Część z nich jest modna do dzisiaj!