Obserwuj w Google News

Jakie właściwości ma krem ze śluzem ślimaka? To ulubiony kosmetyk Koreanek!

2 min. czytania
06.08.2019 11:35
Zareaguj Reakcja

Krem ze śluzem ślimaka to hit wśród kosmetyków pielęgnacyjnych. Rozprawia się ze zmarszczkami, trądzikiem, a w dodatku rozjaśnia blizny. Jak stosować krem ze śluzem ślimaka? Poznajcie jego właściwości!

Krem
fot. Shutterstock

Śluz ślimaka od dawna wykorzystywany jest jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. Może być dodatkiem do kremu albo maseczki. Krem ze śluzem ślimaka ujędrnia skórę, ale też działa gojąco. Dzięki temu świetnie radzi sobie z podrażnieniami, ranami i rozprawia się z trądzikiem. Jak stosować krem ze śluzem ślimaka? I jakie jeszcze ma właściwości.

Redakcja poleca

Krem ze śluzem ślimaka - właściwości

Śluz ślimaka ma szereg cennych właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych, które znane są od tysięcy lat. Przede wszystkim składnik ten wspomaga gojenie się skóry - regeneruje ją, rozprawia się z ranami, ale też rozjaśnia blizny. Jakie jeszcze właściwości ma śluz ze ślimaka?

  • wspomaga walkę z trądzikiem
  • rozjaśnia i eliminuje blizny
  • regeneruje i odżywia skórę
  • radzi sobie z przebarwieniami
  • jest pomocny w walce z rozszerzonymi naczynkami
  • wygładza zmarszczki i ujędrnia skórę
  • ma działanie bakteriobójcze
  • peelinguje i nawilża skórę
  • sprawdza się w pielęgnacji skóry alergicznej

Krem ze śluzem ślimaka mogą stosować osoby o różnych typach cery. Kosmetyk ten sprawdzi się zarówno w pielęgnacji normalnej, wrażliwej, ale i tłustej. W dodatku spokojnie mogą go stosować osoby o skłonnościach do alergii. Regularne stosowanie kremu ze śluzem ślimaka przynosi zauważalne efekty, a osoby, które go stosują mają rozjaśnioną, ujędrnioną i nawilżoną skórę.

Zobacz także: Maseczka z kawy na cellulit - sprawdź, jak ją wykonać krok po kroku

Krem ze śluzem ślimaka - zastosowanie

Krem ze śluzem ślimaka polecany jest osobom o każdym rodzaju skóry. Mogą go stosować osoby, które mają alergie albo skórę skłonną do występowania trądziku czy wyprysków. Dzięki stosowaniu tego kosmetyku po niedługim czasie zauważą efekty w postaci zmniejszenia ich liczby. Poza tym w ten sposób zabezpieczą skórę przed pojawieniem się kolejnych niedoskonałości.

Krem ze śluzem ślimaka to również kosmetyk dla osób, które borykają się z przebarwieniami albo bliznami. Śluz ślimaka rozjaśnia je i wygładza, dzięki czemu po pewnym czasie mogą nawet zniknąć. Wynika to także z właściwości gojących śluzu ślimaka - regeneruje on skórę i łagodzi podrażnienia.

Krem ze śluzem ślimaka chętnie wykorzystywany jest też przez osoby, których skóra trafi jędrność i widać na niej pierwsze oznaki starzenia i zmęczenia. Krem ze śluzem ślimaka wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu kolejnych. Polecany jest również osobom, które borykają się z rozstępami.

Nic dziwnego, że krem ze śluzem ślimaka to jeden z cenniejszych koreańskich kosmetyków. Śluz ślimaka zawiera cenne składniki - elastynę, kolagen, kwas glikolowy i alantoinę. To one działają bakteriobójczo, zapobiegają starzeniu i wspomagają skórę w regeneracji. Cena kosmetyku nie jest zbyt niska, ponieważ pozyskiwanie śluzu ze ślimaka nie należy do najłatwiejszych. Ale efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania!

Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów! 

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery