Obserwuj w Google News

Prosta i tania metoda usuwania włosów. Sięgnij po krem do depilacji

3 min. czytania
05.04.2018 14:40
Zareaguj Reakcja

To całkowicie bezbolesny sposób na pozbycie się włosów z różnych części ciała. Krem do depilacji jest niedrogi, a skuteczny. Zobacz, jaki krem wybrać i kto może go stosować.

Kobieta smaruje nogi kremem
fot. Fotolia

Krem do depilacji to jedna ze skutecznych i przede wszystkim bezbolesnych metod depilacji. Jest też bezpieczna i nie wymaga dodatkowych umiejętności. Krem do depilacji nadaje się do depilowania skóry suchej - nie podrażnia jej i dodatkowo nie wysusza. Jaki krem do depilacji wybrać i jak go stosować?

Zobacz także: Tak z wiekiem zmienia się skóra. Po których urodzinach pojawiają się zmarszczki w określonych miejscach?

W odróżnieniu od golenia skóry maszynką, krem do depilacji jest dużo bezpieczniejszy. Nie powoduje podrażnień, a od razu po "zabiegu" skóra spokojnie może być wystawiona na słońce. Można wypróbować go przy depilacji bikini.

Jak działa krem do depilacji

Krem do depilacji powinien zawierać np. kwas tioglikolowy, który rozpuszcza keratynę włosa. Wnika on w skórę i rozpuszcza mostki keratynowe znajdujące się w łodydze. Nie dociera jednak głębiej – do cebulki włosa – dlatego trzeba liczyć się z tym, że po kilku dniach włos odrośnie. Nie ma dobrego kremu do depilacji bez odpowiednich składników nawilżających, które złagodzą intensywne działanie substancji aktywnych. Dlatego na rynku można spotkać kremy z dodatkiem rumianku, mocznika, aloesu czy gliceryny.

Krem do depilacji – jak stosować

Na każdej tubce kremu do depilacji znajdziemy prostą instrukcję obsługi. Najczęściej sprowadza się ona do kilku punktów:

  • nanosimy grubą warstwę kremu na skórę i pozostawiamy na kilka minut (najczęściej jest to od 5 do 10 minut)
  • po upływie tego czasu zbieramy krem za pomocą szpatułki
  • skórę spłukujemy letnią wodą i smarujemy ją balsamem nawilżającym

Rodzaje kremów do depilacji

Najpopularniejszy krem do depilacji to ten przeznaczony do skóry nóg, pach czy rąk. Można znaleźć także krem do depilacji miejsc intymnych i krem do depilacji twarzy – są one delikatniejsze niż pozostałe.

Kremy do depilacji dzielą się także ze względu na rodzaj skóry, na której mogą być stosowane. Są kremy do skóry wrażliwej, normalnej czy suchej – te ostatnie będą zawierały więcej substancji nawilżających.

Zobacz także: Jakie właściwości ma krem ze śluzem ślimaka? To ulubiony kosmetyk Koreanek!

Krem do depilacji – ile kosztuje

Krem do depilacji można kupić już za 9 złotych. Na rynku dostępne są kremy różnych firm. Najpopularniejsze to: Veet, Eveline, Bielenda.

O czym należy pamiętać przy depilacji kremem

Podczas depilacji nie należy pozostawiać kremu na skórze dłużej niż jest to napisane na opakowaniu. Przed przystąpieniem do depilacji trzeba też sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na żaden ze składników kremu. Dotyczy to głównie osób, które wcześniej miewały alergie na kosmetyki.

Niewielką ilość kremu nakładamy na skórę w okolicy nadgarstka. Jeżeli po dwóch dobach od aplikacji nie pojawiła się żadna reakcja, spokojnie możemy stosować krem do depilacji.

Zalety kremu do depilacji

  • niewiele kosztuje
  • jest bezpieczny
  • to bezbolesna metoda usuwania włosów
  • nie podrażnia skóry
  • efekty po jego stosowaniu są trwalsze niż po goleniu włosów maszynką
  • odrastające włosy są bardziej miękkie i cieńsze
  • kremy są łatwo dostępne

Krem do depilacji to skuteczna, szybka i przede wszystkim bezbolesna metoda usuwania włosów. Wystarczy wydać kilka złotych, poświęcić kilkanaście minut na cały "zabieg" i cieszyć się gładką skórą przez kilka dni. To doskonała alternatywa dla plastrów do depilacji czy pasty cukrowej do depilacji.

 

 

Autor: Paulina Ermel