Obserwuj w Google News

Do czego służy krem CC? Poznaj właściwości tego kosmetyku

3 min. czytania
21.02.2019 09:55
Zareaguj Reakcja

Krem CC to doskonała alternatywa dla podkładu i kremu BB. Czym różni się od pozostałych specyfików? Jakie ma właściwości? I dlaczego tak naprawdę najlepiej mieć w łazience każdy z nich? Podpowiadamy.

Krem CC
fot. Shutterstock

Krem CC różni się od kremu BB tym, że dużo bardziej kryje i przykrywa nieco większe i bardziej widoczne niedoskonałości - w tym przebarwienia. Wciąż jednak jest to kosmetyk, który jest połączeniem kremu z podkładem. Dzięki temu zachowuje szereg cennych właściwości obu tych preparatów.

W tej chwili na rynku znajdziemy równie dużo kremów BB, co i kremów CC. Wszystko dlatego, że są to kosmetyki o innej zawartości pigmentu i też mogą służyć do trochę innych rzeczy. Na czym polega różnica między kremem CC a kremem BB? Wyjaśniamy.

Redakcja poleca

Krem CC - sposób na niedoskonałości

Nazwa kremu CC może być tłumaczona na różne sposoby - jako Color&Correct, Color Control albo Color&Care. Każda z nich sugeruje jednak, że krem CC ma odpowiadać nie tylko za nawilżenie i odżywienie skóry, ale też za wyrównanie jej koloru i ukrycie niedoskonałości. Krem CC bardziej przypomina podkład niż delikatny krem BB. Jakie jeszcze właściwości ma krem CC?

  • nawilża skórę, odżywia ją
  • chroni przed promieniami słonecznymi i innymi czynnikami zewnętrznymi
  • maskuje niedoskonałości takie jak trądzik
  • wyrównuje koloryt skóry - ukrywa m.in. przebarwienia
  • może matowić skórę, ale może też dodawać jej blasku - wszystko przez dodatkowe składniki

To nie wszystko. Choć krem CC jest lżejszy od podkładu, a jednocześnie dobrze radzi sobie z ukrywaniem mankamentów naszej cery, zachowuje także właściwości kremu BB. Może być stosowany przez osoby, które borykają się z podrażnieniami skóry - krem CC ma bowiem właściwości łagodzące. Nie zatyka porów, może być z powodzeniem stosowany latem, kiedy nie mamy ochoty na grubą warstwę makijażu, jaką tworzy podkład.

Czym krem CC różni się od kremu BB

Choć krem CC powstał na bazie kremu BB, ma tak naprawdę pomóc użytkowniczkom uporać się z dużo bardziej konkretnymi problemami skórnymi. Krem BB lekko wygładza skórę i ukrywa pojedyncze niedoskonałości, natomiast krem CC potrafi ukryć nawet trądzik, blizny potrądzikowe, przebarwienia, pękające naczynka czy zaczerwienienia. Dlatego też krem CC polecany jest osobom o bardziej wymagającej cerze. 

Zobacz także: Skóra atopowa - jak ją pielęgnować?

Krem CC a krem DD

Prócz kremów BB i kremu CC na rynku pojawił się jeszcze ich najmłodszy brat - czyli krem DD. To tak naprawdę "ekspert" od wszystkiego. Krem DD bowiem łączy zarówno właściwości zwykłego kremu nawilżającego i odżywiającego z właściwościami kryjącego podkładu. Czym zatem różni się od kremów BB i CC? Przede wszystkim tym, że ma dodatkowe właściwości, które mają eliminować zmarszczki, a także zapobiegać występowaniu kolejnych. Krem DD dodatkowo rozświetla skórę, dzięki czemu wygląda ona młodo i promiennie. Poleca się go osobom o cerze dojrzałej, która wymaga szczególnego odżywienia i odpowiedniej pielęgnacji.Krem BB, krem CC i krem DD to tak naprawdę kosmetyki, które mają za zadanie jednocześnie pielęgnować skórę i stanowią podstawę dobrego makijażu. Występują one w różnych odcieniach - tak, aby łatwo można było je dopasować do koloru cery. Każdy z nich jest dużo lżejszy od podkładu, ale jednocześnie oferuje jego właściwości. W dodatku kremy BB, CC i DD polecane są do każdego rodzaju skóry. Warto mieć jeden z nich w swojej kosmetyczce, gdyż to właśnie one odpowiadają za naturalny makijaż i świeży wygląd. 

 

Niektórzy mężczyźni nie lubią makijażu w ogóle, innym podoba się delikatny, a kolejni lubią jak ich kobiety malują się mocno. Jest jednak kilka rodzajów makijażu, za którym mężczyźni nie przepadają w ogóle.

Jakie makijaże nie podobają się mężczyznom?