Obserwuj w Google News

Kosmetyki z olejem z dziurawca to doskonały sposób na opóźnienie procesów starzenia!

2 min. czytania
24.02.2020 15:10
Zareaguj Reakcja

Kosmetyki z olejem z dziurawca wykorzystywane są do pielęgnacji włosów czy do walki z trądzikiem. Jakie właściwości mają kosmetyki z olejem z dziurawcem i jak je stosować? Zobaczcie.

Olej z dziurawca
fot. Shutterstock

Kosmetyki z olejem z dziurawca można wykorzystać w codziennej pielęgnacji w różny sposób. Wszystko za sprawą cudownych właściwości dziurawca. Takie kosmetyki z olejem z dziurawca nadają się zarówno do pielęgnacji skóry, jak i włosów. W dodatku można też stosować je w leczeniu różnych niedoskonałości. Jakie właściwości zatem mają kosmetyki z olejem z dziurawca i jak ich używać?

Redakcja poleca

Kosmetyki z olejem z dziurawca - właściwości

Dziurawiec, z którego olej dodawany jest do kosmetyków pielęgnacyjnych, od dawna znany jest jako naturalny środek leczniczy. Jednak jest też środkiem pielęgnacyjnym. Jakie właściwości zatem mają kosmetyki z olejem z dziurawca?

  • chronią przed działaniem promieni słonecznych
  • mają właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne
  • spowalniają procesy starzenia, wygładzają niewielkie zmarszczki na twarzy
  • działają przeciwalergicznie
  • poprawiają krążenie, dlatego nadają się do pielęgnacji cery naczynkowej
  • sprawdzają się w walce z trądzikiem

Kosmetyki z olejem z dziurawca - zastosowanie

Kosmetyki z olejem z dziurawca mogą być stosowane w różnych celach. Najpopularniejszym zastosowaniem jest walka z trądzikiem. Skóra ze skłonnościami trądzikowymi często się przetłuszcza, a jeśli potraktujemy ją kosmetykami silnie oczyszczającymi, szybko stanie się przesuszona i podrażniona. Dlatego właśnie w takiej sytuacji powinniśmy wykorzystać kosmetyki na bazie oleju, które nie tylko ją nawilżą, ale też zapobiegną utracie wody na przyszłość. Do pielęgnacji skóry trądzikowej polecane są właśnie kosmetyki z olejem z dziurawca.

Kosmetyki z olejem z dziurawca mają działanie antybakteryjne, łagodzą podrażnienia, ale też regenerują skórę. Stanowią tak naprawdę kompleksowy środek na walkę z trądzikiem.

Kosmetyki z olejem z dziurawca sprawdzą się również w przypadku blizn. Lekko je spłycą i sprawią, że będą one nieco bledsze. Ale to nie koniec cudownych właściwości tego specyfiku. Nadają się one bowiem też do pielęgnacji skóry, na której zaczęły tworzyć się rozstępu. Olej z dziurawca to popularny specyfik do masażu, a kosmetyki, które mają go w składzie, można właśnie stosować w miejscach objętych rozstępami.

Olej z dziurawca świetnie radzi sobie w pielęgnacji skóry suchej. Dlatego też jest dodatkiem do wielu kosmetyków, które przeznaczone są do dbania o ten rodzaj skóry. Nie tylko nawilża i natłuszcza skórę, ale też wspomaga walkę z leczeniem zrogowaciałych stóp czy rąk. Radzi sobie również z ranami, oparzeniami i bliznami.

Kosmetyki z olejem z dziurawca to specyfik zawierający witaminy i minerały, które sprawiają, że nasza skóra jest zdrowa, promienna i gładka. Zapobiega on podrażnieniom, walczy z niedoskonałościami i rozprawia się z problemami skórnymi. To doskonały kosmetyk do codziennej pielęgnacji wypróbuj go jak najszybciej.

Większość z nas popełnia błędy w pielęgnacji cery. Oto 10 najczęściej popełnianych błędów w dbaniu o skórę.

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery